Liigu sisu juurde

Kohtutäitur pakub kinnisvaraarendaja võlgade katteks Rae vallas 160 hektarit

Sepa elurajooni rajamise esimeses etapis 2011. aastal ehitas Bluesky OÜ Rae valda 20 eramut. Foto: Bluesky OÜ

Tallinna ümbruses eramuarenduseks maid kokku krahmanud Bluesky suurejoonelised plaanid on jäänud minevikku ja kohtutäitur paneb järjest oksjonile ettevõttele ja selle omanikule kuuluvaid maatükke.

Marko Rinki arendusfirma sai 2006. aastal alguse ühe eramu ehitusest, ent juba 2011. aastal rajas ettevõte Rae valda Sepa elurajooni esimese etapi, mille raames kerkis piirkonda 20 eramut. 2013. aastal valmis juba 36 eramu ja kahe ridamajaga Sepa elurajooni teine etapp. Seejärel otsustati korraga võtta arendamiseks ette neli suuremat maatükki, kuid nii suurele tükile arendajal hammas peale ei hakanud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Haaberstis jõudis Bluesky OÜ valmis ehitada vaid plaanitud arenduse esimese etapi ehk 28 eramut. Tänavu kevadel müüdi oksjonil võlgade katteks ülejäänud elamukrundid, kokku 50 000 ruutmeetri jagu. Foto: Bluesky OÜ

Suur tükk ajas suu lõhki

Geenius kirjutas, et neljast suurarendusest käis arendajal jõud üle vaid Haabersti esimesest etapist ehk 28 eramust, mis oli neljast projektist kõige väiksem. Tänavu kevadel müüdi oksjonil võlgade katteks Bluesky OÜ tütarfirmale Bluesky Haabersti kuuluvad ülejäänud elamukrundid, kokku 50 000 ruutmeetri jagu.

Haabersti oksjon pole aga õigupoolest ainuke. Suuremad probleemid algasid ettevõttel 2021. aastal, kui kohtutäitur pani müüki Bluesky OÜ tütarfirma Bluesky Viimsi poolt paar aastat varem ostetud 23 elamukrunti.

2021. aasta augustis läks enampakkumisele ka hulk Viimsi kinnistuid, mis kuuluvad praegu pankrotis olevale ning registrist kustutatud BlueSky Viimsi osaühingule, mille ainuomanik taaskord BlueSky OÜ. 1,4 miljoni euro suuruse alghinnaga oksjon on peatatud kuni seotud kohtulahendi jõustumiseni.

Nüüd on järjekord jõudnud Bluesky, selle omanik Rinki ja tütrafirma Bluesky Järveküla poolt Rae vallas kokku ostetud kruntide müümiseni. Pakkumisel on 160 hektrarit:

  • BlueSky Järvekülale kuuluvad hoonestamata kinnisasjad Järvekülas pindalaga kokku 19,4 hektarit alghinnaga 2 830 000 eurot.
  • BlueSkyle kuuluvad hoonestamata kinnisasjad Järvekülas pindalaga kokku 41,9 hektarit alghinnaga 4 200 000 eurot.
  • BlueSkyle kuuluvad hoonestamata kinnisasjad Järvekülas pindalaga kokku 7,4 hektarit alghinnaga 1 200 000 eurot.
  • BlueSkyle kuuluv hoonestamata maatulundusmaa Rae külas pindalaga 6,5 hektarit alghinnaga 600 000 eurot.
  • Marko Ringile kuuluv hoonestamata maatulundusmaa Järvekülas pindalaga 10,8 hektarit alghinnaga 1 050 000 eurot.
  • Marko Ringile kuuluv hoonestamata maatulundusmaa Rae külas pindalaga 16 hektarit alghinnaga 1 500 000 eurot.
  • Marko Ringile kuuluv hoonestamata maatulundusmaa Järvekülas pindalaga 58 hektarit alghinnaga 750 000 eurot.

Enampakkumisel olevate maatükkide alghindade summa on enam kui 12 miljonit eurot.

Oksjoneid läbi viiva kohtutäituri Elin Vilippuse abi Sergei Volf kinnitas, et müüdava maa hinnad on määratud menetlusosaliste poolt esitatud ettepanekute alusel ja need tuginesid omakorda eksperthinnangule.

Volfi sõnul on tuntud aktiivselt huvi kõigi Bluesky OÜ-ga seotud enampakkumiste vastu, ent seda, kui edukalt üks või teine oksjon lõppeda võiks, on praegu tema hinnangul väga keeruline prognoosida.

Hüpoteegid Anders Andersoni kasuks

Kõigile müügil olevatele kruntidele on seatud erineva suuruse hüpoteegid Graanul Investi endise omaniku Anders Anderson valdusfirma OÜ Neoinvesteeringud kasuks. Enamjaolt ületavad need oksjonil küsitavat alghinda.

“Vara hind ei pruugi alati vastata hüpoteegi suurusele ning seda mõlemas suunas – hüpoteek võib olla vara tegelikust väärtusest nii suurem kui ka väiksem,” selgitas Volf.  “Kuna hüpoteek kuulub käesoleval juhul enampakkumise tagajärjel kustutamisele, siis ei peaks võimalik huviline ennast hüpoteegi suurusest häirida laskma,” lisas Volf.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.