Liigu sisu juurde

Kuressaare kohtumaja kunstikonkursi võitis klaaspannoo “Soomus”

Žürii hinnangul loob klaaspannoo sümpaatne värvikäsitlus ruumis tasakaalustatud ja rahuliku meeleolu. Foto: RKAS

Riigi Kinnisvara koostöös Justiitsministeeriumiga viis läbi kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus rekonstrueeritava Kuressaare kohtumaja trepihalli seinale. Žürii poolt 25 kavandi seast võidutööks valitud klaasikunstnike Anu Jaanholdi ja Sandra Allemanni klaaspannoo “Soomus” on valminud ning hakkab peatselt kohtumaja kaunistama

Võidutöö autorite sõnul sümboliseerib klaaspannoo kaitsvat soomusrüüd, milleks on meil tänapäeval seadused ja kohtusüsteem. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Soomuse motiiv viitab Kuresaare ajaloole ja mereäärsele asukohale. Soomusrüü on tugev kaitsesümbol nii loomariigis kui ka inimeste seas. Kohtusüsteemi ja seaduste eesmärk on sama – meid kaitsta. Tõde võib olla sama habras nagu klaas või tugev nagu soomusrüü,” kommenteerisid teose autorid.

Võidutöö on meeldiva üldistusastmega, suhestudes veenvalt maja funktsiooni ja kasutajatega. Nii nagu soomused võivad olla värvilised ja vähem värvilised on ka kohtumajas väga erinevaid teemasid, mida seal käsitletakse. Pannoo mõõtmed on 2,8 x 2,4 meetrit.

Kunstikonkursi võidutöö autoritelt tellitava teose maksumus ilma käibemaksuta on 27 300 eurot.

Lossi 2 hoone oli olemas juba 1747. aasta linnaplaanil ning see on Kuressaarele iseloomulik aadlielamu hoonetüüp. 1897.aastal asus hoones Rahukohus ja kinnistuamet, mis mõlemad jäid sinna kuni 1940. aastani. Nõukogude ajal paiknes hoones sõjaväehaigla, Eesti taasiseseisvumise järel läks maja läks Justiitsministeeriumi valdusesse ning 1996. aastal alustas seal tööd Saare maakonna kohus. Lossi 2 hoones avatakse peatselt Pärnu Maakohtu renoveeritud kohtumaja.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.