Liigu sisu juurde

Laikmaa tänav saab uue ilme ja rikkaliku haljastuse

Laikmaa tänav päevavalguses.Foto: InfraBIM

Vanasadama trammitee rajamise käigus uueneva Laikmaa tänava linnaruumiline lahendus näeb ette tasakaalustatud liikuvuskeskkonna, rohelisema ilme ja mugava ühistransporditaristu loomise, teatas Tallinna Linnavalitsus.

“Nagu lubasime, läbib lisaks rajatavale trammiliinile uuenduskuuri ka kogu ümbritsev linnaruum ning mul on hea meel, et juba aasta lõpus saavad need muudatused tänavaruumi integreeritud,” rääkis abilinnapea Vladimir Svet. “Laikmaa tänava uus linnaruumiline lahendus pakub rikkalikku haljastust, toob esiplaanile rohelisi liikumisviise ning loob jalakäijatele võimalused maapealseks teeületuseks ja mugavaks ühistranspordi kasutamiseks.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Vaade Laikmaa tänava uuele trammipeatusele, mis hakkab asuma Viru keskuse ja Tallink hotelli vahel. Foto: InfraBIM
Laikmaa tänav õhtuvalguses.Foto: InfraBIM

Trammipeatused on kavandatud tänava keskele. Sõiduteed on ettenähtud vaid ühissõidukite liikumiseks ja kaetud graniitkivikattega. Kõnniteede katteks on kavandatud keskkonnasõbralikud ja vastupidavad materjalid – graniitplaat ja kivi.

Trammitee rööbaste vahelised alad on kaetud tugevdatud muruga, mis on piisavalt vastupidav, et võimaldada vajaduse korral ajutist sõidukite liiklemist trammiteel. Kõnnitee äärde on projekteeritud LED-valgustitega piirded, mis lisavad tänavale esteetilist väärtust ja kaitsevad istutusalade nurki tallamise eest.

Tänava keskele on kavandatud 14 püramiidse kujuga tamme Crimson Spire. Puude istutamisel kasutatakse juuretõkkekangast, et kaitsta juuri, isoleerida maa-aluseid kommunikatsioonitrasse ja hõlbustada vajadusel puude ümberistutamist.

Mitmekesine madalhaljastus hõlmab erivärvilisi õitsvaid ja vastupidavaid põõsaid nagu Jaapani enelas, kaselehine enelas, pihlenelas, näärmeline sõstar, metsviinapuu ja Hollandi lumimari. Madalhaljastuse liigilise valiku kõrgus tagab nähtavuse ülekäikude juures. Laikmaa tänavale istutakse samuti üle 2200 põõsaistiku.

Linnaruumi elavdamiseks on Laikmaa tänavale projekteeritud neli puukujulist valgusskulptuuri, mis on omakorda toeks vertikaalhaljastusele. Suvel annavad valgusskulptuuridel kasvavad liaanid rohelust juurde skulptuuridele, luues looduslähedase atmosfääri. Talvel pakuvad need kõrguslikku ruumilist mõõdet koos valgustusega.

Laikmaa tänava tänavalahendus on väljatöötatud KMG Infra ja Merko Ehitus Eesti koostöö tulemusel ja kaasates osaühingut Lootusprojekt. Laikmaa tänav on planeeritud valmis saada selle aasta detsembriks.

Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Trammiliiklus on kavas käivitada uuel trassil tänavu sügisel, kuid siis jätkub veel katendite rajamine sõidu- ja kõnniteedele, liikluskorraldusvahendite, ootepaviljonide ja muu linnaruumi inventari paigaldus ning haljastustööd, mis valmivad lõplikult 2025. aasta alguses. Projekti on rahastanud Euroopa Liit taasterahastu NextGenerationEU vahenditest.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.