Liigu sisu juurde

Liven loodab rohevõlakirjade emissiooniga kaasata kuni neli miljonit eurot

Tallinnas aadressile Regati pst 3 kerkiva Liveni arenduse 3D-eskiis. Foto: Valge Mammut

Kinnisvaraarendaja Liven alustas täna võlakirjade avalikku pakkumisega, tegemist on esimese avaliku rohevõlakirjade emissiooniga Eestis. Liven on esitanud taotluse rohevõlakirjade noteerimiseks Nasdaq Tallinn Börsi Balti võlakirjabörsil ning võlakirjade märkimine kestab 16. maini. Livenit ja pakkumist tutvustav seminar toimub 8. mai õhtul Liveni salongis.

Võlakirjade avaliku pakkumisega kavatseb Liven AS rahastada nii uute kui käimasolevate projektide arendamist ning laiendada ettevõtte investorite ringi.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Liven AS-i tegevjuhi Andero Lauri sõnul kasutab ettevõte rohevõlakirjadest saadud tulu ainult selliste arenduste rahastamiseks, kus hooned on projekteeritud ja ehitatud võimalikult tulevikukindlalt ja keskkonnamõjusid arvestavalt ning mis seetõttu omandavad rahvusvahelise LEED või BREEAM sertifikaadi või saavutavad liginullenergia hoonest suurema energiaefektiivsuse.

Andero Laur
Liveni juht Andero Laur.Foto: Tõnu Tunnel

Emissiooni raames kavatseb Liven kaasata kuni 4 miljon eurot, pakkumise ülemärkimise korral on Livenil õigus suurendada pakkumise mahtu kuni 7 miljoni euroni. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1 000 eurot ja võlakirjade lunastustähtpäev on 23. mai 2028. Võlakirjadel on fikseeritud intressimäär 10,5% aastas ning kvartaalsed intressimaksed. Märkimisperiood algas 7. mail kell 10.00 ja lõpeb 16. mail kell 16.00. Võlakirju pakutakse avalikult üksnes Eestis.

“Seni on Liven laenukapitali kasutanud vaid projektipõhiselt kontserni projektiettevõtete poolt. Seekord kaasame esmakordselt laenukapitali emaettevõtte Liven AS-i poolt,” rääkis Andero Laur.

Liveni arendusportfellis on 10 projekti, milles on mahtu ligi 1 500 uue kodu rajamiseks. Müügis ja ehitamisel on kodud viies arenduses – Magdaleena, Uus-Meremaa, Luuslangi, Iseära ja Regati. Kogu Liveni arendusportfelli hinnanguline müügimaht on 375 miljon eurot.

2023. aastal laienes Liven ka Saksamaa turule ning 2024. aasta jooksul on kavas alustada esimese Berliinis asuva projekti eelmüügi ja ehitusega. Lisaks planeeritakse nelja arendusprojekti Tallinnas. Kokku on Liveni arendusportfellis üle 115 000 m2 müüdavat pinda, mis tagab järgnevateks aastateks stabiilse arenduste mahu.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.