Liigu sisu juurde

Liveni rohevõlakirjade avalik pakkumine märgiti 3,6 korda üle

Liveni tegevjuht Andero Laur. Foto: Liven

Kinnisvaraarendaja Liveni neljapäeval, 16. mail lõppenud rohevõlakirjade avalikul pakkumisel osalenud 2819 investorit märkisid võlakirju kokku 14 529 000 euro eest, mis ületab algselt pakutud 4 miljoni euro suurust mahtu rohkem kui 3,6 korda.

“Avaliku pakkumise tulemused ületasid ootusi, mitte ainult märgitud võlakirjade mahult, vaid märkimises osalenud investorite suure arvu poolest,” rääkis Liveni tegevjuht Andero Laur. “Rõõmu tegi asjaolu, et märkijate hulgas oli nii Liveni kliente, töötajaid ja varasemaid investoreid ning, et pakkumist pidasid atraktiivseks ka institutsionaalsed investorid.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Lauri sõnul soovib Liven avaliku pakkumise kaudu rahastada nii uute ja käimasolevate projektide arendamist kui laiendada ettevõtte investorite ringi.

Liven pakkus emissiooni raames kuni 4 000 tagamata võlakirja kvartaalselt makstava fikseeritud intressiga 10,5%. Ülemärkimise tõttu otsustas Liveni juhatus pakkumise mahtu suurendada 2 200 võlakirja võrra ehk kokku 6 200 võlakirjani, mis tõstab emissiooni kogumahu 6,2 miljoni euroni. 

Liveni rohevõlakirjade avaliku pakkumise korraldas LHV pank ning emissiooni õigusnõustaja oli Ellex Raidla advokaadibüroo.

“Liveni rohevõlakirjade emissiooni võib kohalikul kapitaliturul pidada mitmes mõttes edulooks,” leidis LHV võlakirjade valdkonnajuht Silver Kalmus. “Esiteks oli tegemist käesoleva aasta esimese avaliku võlakirjade pakkumisega Eesti ettevõtte poolt. Teiseks on Liveni näol tegu esimese ettevõttega, kes pakkus avaliku pakkumise käigus rohevõlakirju. Liveni rohevõlakirjade lisandumine Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirja pakub investoritele suuremat instrumentide valikut. Enam kui kolmekordne ülemärkimine ja investorite suur osalus pakkumises kinnitavad usaldust Liveni vastu ning loovad ühtlasi head eeldused võlakirjade kauplemiseks järelturul.”

Liveni juhatus otsustas rahuldada kõikide investorite märkimiskorraldused vähemalt 30% mahus. Jaotuses eelistati kõige rohkem Liveni kliente ja töötajaid, kelle korraldused täideti vähemalt 65% ulatuses. Varasemate investorite märkimiskorraldused täideti vähemalt 50% ulatuses.

Võlakirjad kantakse investorite väärtpaberikontodele 23. mail 2024 või sellele lähedasel kuupäeval ning nende esimene kauplemispäev Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas on 24. mail 2024 või sellele lähedasel kuupäeval.

Liven on 2014. aastal asutatud ja peamiselt Tallinnas tegutsev elukondliku kinnisvara arendaja. Ettevõtte kümne tegutsemisaasta jooksul on loonud üle 700 kodu ja ettevalmistamisel on ligi 1500 kodu. Kantar Emori kinnisvarabrändide tuntuse ja maineuuringute järgi on Liven aastaid olnud Eesti kahe kõige mainekama arendaja hulgas.

Liveni arendusportfellis on kümme projekti. Müügis ja ehitamisel on kodud viies arenduses – Magdaleena, Uus-Meremaa, Luuslangi, Iseära ja Regati. Kogu Liveni arendusportfelli hinnanguline müügimaht on 375 miljon eurot.

2023. aastal laienes Liven ka Saksamaa turule ning 2024. aasta jooksul on kavas alustada esimese Berliinis asuva projekti eelmüügi ja ehitusega. Lisaks planeeritakse nelja arendusprojekti Tallinnas. Kokku on Liveni arendusportfellis üle 115 000 ruutmeetrit müüdavat pinda.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.