Liigu sisu juurde

Logistika- ja tööstuskeskus rohealaga: selgus Park Rae arhitektuurikonkursi võitja 

DAGOpeni võidutöö.Foto: DAGOpen

Kinnisvara varahaldusettevõtte East Capital Real Estate korraldatud Park Rae arhitektuurikonkursist võttis osa viis Eesti arhitektuuribürood, kelle hulgast valiti võitjaks DAGOpen.

Büroo arhitektid lõid kontseptsiooni Rae vallas 30-hektarilisel maa-alal asuvale 140 000-ruutmeetrisele logistika- ja kergetööstuskeskusele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

East Capital Park Rae juhatuse esimees ja Eastate tegevjuht Anna Elam märkis, et kõigis esitatud töödes oli näha loovust, ambitsioonikust ja professionaalsust, kuid konkursi võitjaks osutus lahendus, milles väljendus kõige paremini ettevõtte visioon “Kujundatud inimestele. Ehitatud tuleviku heaks”.

Vaade tänava tasapinnalt.Foto: DAGOpen

“Meile on oluline, et Park Rae arhitektuuriline lahendus looks keskkonna, kus viibija saab end mugavalt tunda – võitjaks valitud projektis pakuvad inimestele keskenduvad lahendused pargi suurtele tööstuslikele äripindadele tasakaalu,” rääkis Elam. Tema sõnul oli konkursi kriteeriumiks seatud ka see, et pakutav lahendus oleks nutikas ja energiatõhus ning kasutatakse jätkusuutlikke materjale, mis võimaldavad ehitisel kesta aastakümneid.

DAGOpeni võidutöö “EASTWOOD” esitasid arhitektid Jaan Kuusemets, Anna Solts, Erko Luhaaru ja Anastasia Balašova.

“Arendajad hindavad üha enam kvaliteetseid töö- ja elukeskkondi. Kuigi sellise tööstuspargi rajamise algkulu võib olla suurem, tasuvad säästlikud ja inimeste heaolule keskenduvad lahendused pikas perspektiivis ära,” sõnas DAGOpeni arhitekt ja partner Jaan Kuusemets. Ta lisas, et läbimõeldud ruumiplaneering, mitmekesine haljastus ja hoolikalt kujundatud arhitektuur loovad jätkusuutliku ja meeldiva töökeskkonna nii pargi töötajatele kui klientidele, aga ka Rae kogukonnale.

Roheala tootmis- ja logistikahoonete keskel.Foto: DAGOpen

“East Capital Real Estate’i professionaalselt läbi viidud Rae pargi arhitektuurivõistlus on tulevastele arendustele teejuhiks. See projekt ühendab põhjamaadest tuntud kestlikud väärtused kohaliku potentsiaali ja arendaja selge visiooniga tulevikust,” ütles Kuusemets.

Esitlusi hindas ekspertide paneel, kuhu kuulusid East Capital Park Rae ehitusjuht Tanel Tamme ning VIA 3L OÜ tegevjuht ja logistikaspetsialist Urmas Uudemets. Võistlust koordineeris WHAT IF spaces partner Juhan Kangilaski.

Võiduprojekti valis seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Molumba arhitektide partner Karli Luik, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan ning PART arhitektid partner Sille Pihlak, Salto arhitektid partner Ralf Lõoke, Rae valla abivallavanem ja planeeringute osakonna juhataja Ivari Rannama ning East Capital Real Estate esindajad Anna Elam, Peter Elam Håkansson ja Martin Otsa.

Rae vald tunnustas East Capital Real Estate’i arhitektuurivõistluse läbiviimise eest. “Parima idee leidmine projekti algfaasis on hästi toimiva ja tervikliku arenduse nurgakiviks,” ütles Rae valla planeerimise, ehituse ja keskkonna abivallavanem Ivari Rannama. “Park Rae loob valda hästi toimiva ja jätkusuutliku keskkonna nii töötajatele kui ka ettevõtete klientidele.”

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaani ja PART arhitektide partneri Sille Pihlaki sõnul on tähelepanuväärne, et East Capital Real Estate avas arhitektidele uue territooriumi – võimaluse pakkuda jätkusuutlikke lahendusi logistikakeskustele. “Suurtes logistikakeskustes ja kergetööstushoonetes töötavad inimesed väärivad paremat töökeskkonda, kaasavat ruumi ning rohkem võimalusi puhkamiseks ja meelelahutuseks,” sõnas ta. “Välja valitud lahendus toetab ka Rae valla mitmekesistumise visiooni ja arengut.”

East Capital Park Rae projekteerimine algab 2024. aasta kolmandas kvartalis ning ehituse algus ja nurgakivi asetamine on planeeritud 2025. aasta algusesse.

East Capital Real Estate keskendub ärikinnisvarainvesteeringutele Balti riikides ja Kesk-Euroopas, peamiselt büroo-, logistika- ja jaekaubandussegmentides. Ettevõte juhib kolme kinnisvarafondi ja üht investeerimismandaati koguväärtusega 610 miljonit eurot, mis sisaldab 500 000 ruutmeetrit üüripinda kokku 24 erineval kinnistul.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega