Liigu sisu juurde

Maa-amet: augustis toimus viiendiku võrra vähem tehinguid kui aasta eest

Maa-ameti andmetel tehti augustis kinnisvaraturul 3745 ostu-müügitehingut, mida on 18 protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal ning 17 protsenti rohkem kui eelnenud kuul.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1948 tehingut (21 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal), hoonestatud maadega 730 tehingut (17 protsenti vähem) ning hoonestamata maadega 857 tehingut (12 protsenti vähem).

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tallinnas tehti 682 korteritehingut, mida oli 22 protsenti vähem kui 2022. aasta augustis. Tehinguid uute korteritega toimus pealinnas 57 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal ning vanemate korteritega on tehtud 11 protsenti vähem tehinguid.

Tartu korteriturul toimus augustis 201 tehingut, mida on küll ligi 27 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal, kuid kolmandiku võrra rohkem kui eelnenud kuul. Peale möödunud aasta augustit pole ühes kuus Tartus nii palju eluruumina müüdud korterite tehinguid tehtud ning see tähistab ka käesoleva aasta Tartu korterite ostu-müügitehingute kuist rekordit.

Pärnus müüdi augustis 61 korterit, mida on kuus protsenti vähem kui aasta eest samal ajal.

Augustis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2970 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind jäänud sisuliselt samale tasemele. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis augustis keskmiselt 4104 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2796 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul ligi 27 protsenti ning järelmüükide hinnatase jääb 2,5 protsenti mullusele augustikuu tasemele alla. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2528 eurot ning aastane kasv 4,5 protsenti. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli augustis 2211 eurot ning aastases võrdluses on keskmine hind kasvanud ligi 5 protsenti.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.