Liigu sisu juurde

Mainor Ülemistest saab pärast Technopolis Ülemiste aktsiapaki ostu Eesti suurim bürookinnisvara omanik 

Mainor Ülemiste nõukogu esimees ja Ülemiste linnaku suuromanik Guido Pärnits. Foto: Madis Veltman / Postimees / Scanpix

Mainor Ülemiste sõlmis lepingu kõikide Technopolis Ülemistele kuuluvate aktsiate ostuks ning saab taas Ülemiste City ainuarendajaks. Tehing jõustub pärast loa saamist konkurentsiametilt.

Viimati kuulus Baltimaade suurim ärilinnak Ülo Pärnitsa ainuomandisse 15 aastat tagasi. 2010 lõid Mainor Ülemiste ja Soome börsifirma Technopolis Plc ühisettevõtte Technopolis Ülemiste, millest eestlastele kuulus 49% ning Technopolisele 51%. Ligikaudu kolmandik Ülemiste City arendatavast pinnast läks seejärel Technopolise omandusse.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Taas tervikuks saavaks ettevõttes on linnakus arendatavat maad ligi 30 hektarit ja detailplaneeringute järgi veel arendamata 500 000 m2 pinda. 18 aastaga on arendatud linnakus kokku 167 000 m2 büroopinda, tervisemaju, elukondlikke pindu. Valmimas on uus tervisemaja ning kooli- ja kogukonnahoone. Seni on tehtud arendusi 300 miljoni euro eest, kusjuures Technopolis Ülemiste investeeringute maht moodustab sellest ligikaudu kolmandiku.

Uus ettevõte omandab pea viiendiku turule suunatud bürookinnisvarast Tallinnas, ent sellega ambitsioonid ei piirdu.

“Plaane ja võimalusi on Ülemistel palju. Suurimad väljakutsed peituvad koostöös linna ja riigiga, et  arendada Rail Balticu terminali, lennujaama ja Ülemiste kaubanduskeskuse kõrval paiknevat Ülemiste liiklussõlme,” märkis Mainor Ülemiste nõukogu esimees ja Ülemiste linnaku suuromanik Guido Pärnits.

Ülemiste City on tööjõumaksude arvestuses Eesti kolmas maksumaksja. Linnaku aastane käive on enam kui 2,4 miljardit eurot, millest pool miljardit moodustab IKT-sektori eksport. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.