Liigu sisu juurde

Meeruse sadama kõrvale kerkib laoplatsi asemele kuuekordne kortermaja

Kopliranna 43 detailplaneeringu eskiis. Foto: K-Projekt Aktsiaselts

Tallinnas Põhja-Tallinnas asuva Meeruse sadama kõrvale kavatsetakse rajada kuni 35 korteriga äri-ja eluhoone.

Planeeritav maa-ala asub Põhja-Tallinna linnaosas, Meeruse sadama ja Kopli tänava vahelisel alal, Kopliranna tänava ääres. Detailplaneeringu algatanud Alfred Aprtments OÜ plaanib likvideerida krundil oleva betoonkattega laoplatsi ja muuta krundi senine kasutusotstarve mereäärsele piirkonnale sobilikumaks, et käsitletav mereäärne krunt muutuks atraktiivseks, turvaliseks ning avatuks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on seletuskirja järgi lõpetada Kopliranna tn 43 krundil laomajandus ja avada praegune suletud territoorium avalikkusele ning kavandada krundile kaasaegne äriruumidega eluhoone mis sobitub piirkonda paremini kui alal olev betoonplats.

Detailplaneeringuga tahetakse Kopliranna tn 43 krundi sihtotstarbe muuta äri- ja elamumaa sihtotstarbeks ning määrata krundile ehitusõigus ühe nelja- kuni kuuekorruselise äri- ja eluhoone ehitamiseks. Planeeringu realiseerimisel lisandub krundile uus kõrghaljastus ja kaasaegne hoonestus.

Tellija seletuse kohaselt on planeeritud nii elu- kui ka äripindasid, et oleks tagatud inimeste kohalolek ööpäevaringselt. Ala parkimine on kavandatud hoonealusesse parklasse, et vältida avaparklate teket ning tagada ruumi alale täiendava kõrghaljastuse rajamiseks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega