Liigu sisu juurde

Merkos vahetuvad juhatuse esimehed, Ivo Volkovist saab kontserni juht

Merko Ehitus kontserni uue juhi Ivo Volkovi sõnul on ehituse ja kinnisvaraarenduse valdkonnas käes heitlikud ajad, ent Merko tugev positsioon kõigil koduturgudel annab lootust kriisiga toime tulekuks. Foto: Madis Veltman / Postimees / Scanpix

Tuleva aasta 1. jaanuarist asub Andres Trinki asemel Merko Ehitus kontserni juhatuse esimehe ametisse Merko Ehitus Eesti tänane juhatuse esimees Ivo Volkov. Kontserni juhatuse liikmetena jätkavad Tõnu Toomik ja Urmas Somelar. Merko Ehitus Eesti juhatuse esimehena alustab 1. jaanuarist tänane juhatuse liige Jaan Mäe ning juhatuse liikmena jätkab Veljo Viitmann.

Alates 2012. aasta algusest Merko Ehitus kontserni juhatuse esimehena töötanud Andres Trinki ametiaeg lõpeb 31. detsembril 2023. Tulenevalt perekondlikel põhjustel Berliini kolimisest ei pikenda Andres Trink enda juhatuse liikme lepingut. Merko Ehitus nõukogu esimees Toomas Annus teeb järgmisel aktsionäride üldkoosolekul ettepaneku nimetada Andres Trink Merko Ehituse nõukogu liikmeks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Andres Trink juhtis ettevõtet 12 aastat ning selle ajaga on Merko turupositsioon tugevnenud ja väärtus kasvanud, oleme saanud omakapitalile eesmärgipärast tootlust,” ütles Annus.

“Andrese liitumisel nõukoguga ei lähe tema kogemused ja teadmised ettevõtte jaoks kaduma. Aktsionäride nimel usun, et uue juhiga läheb Merkol sama hästi,” lisas Annus.

Andres Trinki sõnul sai talle viimase poolaasta jooksul selgeks, et operatiivne juhtimine distantsilt ei ole pikemas perspektiivis parim lahendus.

“Meil on professionaalsed meeskonnad ja pean õigeks, et uus kontserni juht tuleb ettevõtte seest. Ivo on kontserni suurima tütarettevõtte juhina teinud head tööd ja mul on hea meel, et ta võttis selle ettepaneku vastu,” ütles Trink.

Kontserni uus juht Ivo Volkov tõdes, et ehituse ja kinnisvaraarenduse valdkonnas on käes heitlikud ajad, ent Merko tugev positsioon kõigil koduturgudel annab lootust kriisiga toime tulekuks.

2020. aasta algusest Merko Ehitus Eestit juhtinud Ivo Volkov on varasemalt töötanud rahvusvahelises autotööstusettevõttes PKC Group erinevatel ametikohtadel, sealhulgas Euroopa ja Lõuna-Ameerika tootmistegevuste asepresidendina, Lõuna-Ameerika regionaalse direktori ning PKC Eesti juhatuse esimehe ja juhatuse liikmena. Varasemalt on ta töötanud Cargotec Estonia juhatuse esimehena ning erinevatel juhtivatel positsioonidel Elcoteq kontsernis.

Merko Ehitus Eesti juhatuse esimehena alustab 1. jaanuarist tänane juhatuse liige Jaan Mäe, juhatuse liikmena jätkab Veljo Viitmann.

Mäe on töötanud Merkos üle 25 aasta, neist viimased 12 aastat Merko Ehitus Eesti juhatuse liikmena.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.