Neli peamist tegurit USB-pistikupesade valikul

Energialahenduste pakkuja Schneider Electricu tootesarjas on universaalne, usaldusväärne ja ohutu lahendus, mis võimaldab vabaneda mitmetest seadme laadimisadapteritest – juba mõnda aega saab tavalise pistikupesa asemel paigaldada ruumidesse USB-laadija pistikupesa.
Selline lahendus mitte ainult ei võimalda seadmeid kiiremini laadida, vaid muudab ruumi esteetiliselt atraktiivsemaks ja kaasaegsemaks.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Üks levinumaid kohti, kuhu selliseid pistikupesi paigaldatakse, on köök, kus on kokkamise kõrvalt mugav nutitelefoni laadida ja samal ajal veebist retsepti lapata või uudiseid sirvida. Siin tuleb muidugi silmas pidada ka elektriohutust ja vältida pistikupesa paigutamist valamu lähedusse.
Loomulikult saab USB-pistiku paigaldada ükskõik millisesse ruumi, näiteks sobib selleks hästi magamistoa öökapi kõrval asuv pistikupesa.

USB-pistikupesade valimisel tuleb kaaluda nelja peamist tegurit.
1. Seadmete nõutav laadimisvõimsus (W).
USB-pistikupesa paigaldamisel tasub läbi mõelda, milliseid seadmeid on vaja laadida. USB-pistikupesa on alalisvoolu süsteem. Oluline on ka seadet pistikupesaga ühendava kaabli pikkus ja laius. Näiteks võimsate sülearvutite ja monitoride ühendamiseks USB-pistikupessa sobib tavalise 3A-kaabli asemel 5A-kaabel, mis on võimeline laadima kuni 100 W, mis tagab laadimisvõimsuse ainult kuni 60 W.
Põhimõtteliselt võib vajalike seadmete laadimis- või söötmisvõimsuse jagada 3 rühma:
- 7,5–27 W – nutikellad, valgustid, nutitelefonid ja muud väikesed seadmed, mida saab laadida A- või C-tüüpi USB-ühendusega;
- 27–45 W – tahvelarvutid, väikesed sülearvutid;
- 45–100 W – sülearvutid ja monitorid.
Üks populaarsemaid Schneider Electric lülitite ja pistikupesade seeriaid on “Sedna Design & Elements” ning selle valikus on ka USB-pesad võimsusega 7,5 W kuni 45 W, samas kui on vajadus USB-pistikupesade järele, mille laadimisvõimsus on üle 45 W, tasub vaadata “Merteni” seeriast, sest alates sellest aastast on “Merteni” seeria valikut täiendatud 65 W USB Type-C pistikupesadega.
2. USB-pesa või ühenduse tüüp.
Siin on kolm võimalust: pistikupesa võib olla varustatud USB-tüüpi A-, USB-C- või USB-tüüpi A+ C-ühendusega.

USB A on väiksema laadimisvõimsusega vanas stiilis ühendus, mis tänapäeval asendatakse järk-järgult uuega – USB Type-C ühendusega. Sageli on väikese energiatarbega seadmed siiski varustatud USB-tüüpi A-laadimiskaablitega. USB-tüüpi C-ühendus on praegu kõige levinum, seda kasutatakse nii sülearvutite kui ka telefonide laadimiseks ning see on ka vastupidavam ja võimaldab sisestada juhtmepistiku pistikupessa mis tahes suunas.
3. USB-pesa toide.
Alati tuleb meeles pidada USB pistikupesa enda väljundvõimsust, näiteks kui pakendil on märgitud laadimisparameetrid – 5V pinge ja 1,5A voolutugevus, tähendab see, et laadimisvõimsus on 7,5 W (5V x 1,5A = 7,5W). Samuti on 5V 3A USB-pesa laadimisvõimsus 15 W, mis tegelikult tähendab, et seadmed laadivad kiiremini ja tõhusamalt. Näiteks “Sedna” USB-tüüpi C-ühendus võimsusega 45 W võimaldab nutitelefoni akut laadida 70% -ni vaid 30 minutiga.

4. Seadme kvaliteet ja ohutus.
Ebakvaliteetsed tooted võivad lühendada nutiseadmete elutsüklit ning tekitada pistikupesa ülekuumenemisel tulekahjuohu.
Turul saadaolevad odavaimad USB-pistikupesad ei ole tõenäoliselt varustatud sisend- ja väljund liigpingekaitse, pingekontrolli ja ülekuumenemise kaitsega. Kuid need funktsioonid on väga olulised seinale paigaldatava USB-pistikupesa puhul – need reguleerivad toiteallikat laadijasse sisse ja välja, hoiavad ära lühised ja tagavad, et laadija ei kuumeneks üle. Kõik Schneideri elektrilised USB-pistikupesad on varustatud just nende turvaelementidega.
Rohkem infot leiate Schneideri kodulehelt, kui vajate rohkem infot või tehnilist tuge, siis võtke meie klienditoega otse ühendust.