Liigu sisu juurde

Nordeconi kasumlikkus paranes ja uute tööde nimekiri pikenes

Nordecon teatas börsile, et kontserni kolmandat kvartalit ning aasta esimest üheksat kuud iseloomustavad müügitulu langus, kasumlikkuse paranemine ning teostamata tööde portfelli kasv.

Kontserni üheksa kuu müügitulu oli 200 384 000 eurot, mis võrreldes eelmise perioodiga vähenes ligikaudu 16%. Börsile saadetud teates hindas ettevõte, et müügitulu vähenemine mõlemas segmendis, hoonete segmendis 15% ja rajatiste segmendis 20%, on ootuspärane ning on tingitud ehitusmahtude langusest turul. Kuigi kontsern on käesoleval aastal olnud uute lepingute sõlmimisel edukas, siis olulist mõju need aruandeperioodi müügitulule veel ei avaldanud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kontserni kasumlikkus on vaatamata keerulistele turutingimustele paranenud. Olulist mõju kasumlikkusele avaldab kontsernis 2022. aastal alustatud ja 2023. aasta esimesel poolaastal lõpule viidud rajatiste valdkonna reorganiseerimine. Läbi dubleerivate tegevuste kaotamise on muudetud ressursside kasutamine efektiivsemaks ning seeläbi parandatud kasumlikkust.

Nordeconi kontserni brutokasum 2023. aasta üheksa kuuga oli 8 770 000 eurot, mis moodustas üheksa kuu müügikäibest 4,4% (üheksa kuud 2022: 2,2%) ning III kvartalis 5,3% ( III kvartal 2022: 2,3%).

Kontserni ettevõtete poolt sõlmitud ehituslepingute teostamata tööde maht septembri lõpu seisuga oli 251 155 000 eurot. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on teostamata tööde maht suurenenud 33%.

2023. aasta üheksa kuuga sõlmiti uusi lepingud kokku 303 761 000 euro väärtuses, seal hulgas III kvartalis 95 301 000 euro väärtuses.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.