Liigu sisu juurde

Omanik tahab rajada Mustamäele autoteeninduste kvartali asemele neli uut kortermaja

Lehtri 2/4 hoonete suletud brutopind on 19 500 ruutmeetrit ning kokku saab neljas majas olema kuni 222 korterit. Foto: K-Projekt

Juba üle 30 aasta autoremondi turul tegutsenud aktsiaseltsi Hiteh omanik tahab muuta pea kolmkümmend aastat vana detailplaneeringut, et rajada Mustamäele neli korterelamut enam kui kahesaja korteriga.

Detailplaneeringu algatamise eesmärgiks on Lehtri tn 2/4 kinnistu jagamine elamumaa, elamu- ja ärimaa ning transpordimaa sihtotstarbega kruntideks ning määrata ehitusõigus kahe kuni kuuekorruselise korterelamu ja kahe kuni seitsmekorruselise äriruumidega korterelamu ehitamiseks. Hoonete ehitusaluseks pinnaks on kavandatud 3200 ruutmeetrit ja suletud brutopind kuni 19 500 ruutmeetrit.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kortereid saab neljas majas kokku olema kuni 222 ning kavandatud hoonete parkimine on ette nähtud valdavalt hoonetealuses parklas, kuhu rajatakse selle tarvis 125 parkimiskohta. Äripindade ja külaliste parkimiskohad on kavandatud maapealsetele parkimiskohtadele Kadaka puiestee äärsele alale.

Planeeritaval alal Lehtri tänava poolses osas asub Hitehi autoteeninduse hoone. Samuti asub ala teisi autondusega tegelevaid ettevõtteid. Kadaka puiestee poolsem osa on hoonestamata ja seal paikneb parkla. Krundi väärtuslikum kõrghaljastusega osa paikneb kinnistu põhjapoolses osas. Osaliselt jääb planeeritavasse alasse ka Lehtri tänava transpordimaa kinnistu. Planeeringu naabruskonnas paiknevad erinevad 5-9 kordsed korterelamud.

Lehtri tn 2//4 kinnistu kohta kehtib 1996. aastal kehtestatud detailplaneering, mida pole seni ellu viidud. Selle kohaselt oli Tallinna Tehnoloogiapargi territooriumi ja sellega piirneva Kadaka pst ning raudtee vahelise maa-ala sihtotstarbeks määratud äri-, korterelamu- ja kaitsealuse maa sihtotstarve ning ehitusõigus 3-5-korruseliste korterelamute ja ärihoonete ehitamiseks. Krundi täisehitusprotsendiks oli ette nähtud 50 protsenti, mis teeb lubatud ehitisealuseks pinnaks kuni 8631 ruutmeetrit.

Detailplaneeringu algatamisettepaneku seletuskirja järgi on kinnistu omaniku soov algatada 28 aastat kehtinud detailplaneeringu asemel uus, mis arvestab tänaseks päevaks välja kujunenud linnaehituslikku situatsiooni.

“Kinnistu asub piirkonnas kuhu on sobilik kavandada elamufunktsioon, sest kinnistu paikneb madala liiklusintensiivsusega Lehtri tänava ääres, sulandudes nii alal olevate teiste korterelamutega,” seisab seletuskirjas.

Detailplaneeringus on kavandatud hoonestus, kus parkimine on lahendatud valdavalt maa all, jättes sellega seletuskirja kinnitusel rohkem ruumi haljastusele. Samuti on detailplaneeringus ette nähtud alal kasvava väärtusliku metsaala säilimine.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.