Liigu sisu juurde

Pärnu kavatseb järgmiseks suveks rekonstrueerida randa viiva Supeluse tänava

Pärnu Supeluse tänav.
Pärnu Supeluse tänav. Foto: Wikimedia

Pärnu linnavalitsus kavatseb peagi välja kuulutada riigihanke, mille võitja rekonstrueerib järgmise aasta suveks randa viiva Supeluse tänava Esplanaadi tänava ja A. H. Tammsaare puiestee vahelise lõigu.

Kui riigihange õnnestub, saab Supeluse tänava 435 meetri pikkune lõik järgmise aasta suveks täiesti uue näo. Suvekuudel on plaanis tänavalõik endiselt autoliikluseks sulgeda, kuid muul ajal saavad autod pärast rekonstrueerimist tänaval mõlemas suunas sõita mööda sõiduteed, mille keskel on kiirust maha võttev ühe meetri laiune täringukividest graniitriba. Ristmikud muudetakse ühetasandilisteks, kõrgemaid ristmikke pole autode kiiruse mahavõtmiseks enam vaja.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Sõidutee äärde pannakse lauge betoonrenn, mis teeb jalakäijate liikumise ohutumaks ja võimaldab vihmaveel voolata. Kallete tegemisel arvestatakse liikumispuudega inimestega. Sõiduteega ristumised tähistatakse vaegnägijatele mõeldud taktiilsete plaatidega.

Jalgratturid hakkavad tulevikus sõitma aeglustatud liiklusega sõiduteel, jalakäijate jaoks uuendatakse mõlemal pool sõiduteed asuvad kõnniteed.

Pärast tänava rekonstrueerimist saavad randa või Supeluse tänavale minevad jalgratturid ratta jätta tänavalõigu algusesse ja lõppu paigaldatavate rattahoidjate külge. Peale nende on tänavalõigul veel rattahoidjaid ning tööriistade ja mehhaanilise pumbaga rattahoolduspukk.

Kõnniteede äärde paigaldatakse pingikomplektid, millest enamik on varustatud telefonilaadijaga, sealhulgas neli pinki induktiivlaadijaga. Pinkidele kleebitakse lauamänge, ajaloolisi kaarte jms. Tee ääres on ka kolmeosalist sorteerimist võimaldavad prügikastid, mis on varustatud piktogrammide ja konitopsiga.

Tänava äärde paigaldatakse kolm automaatsulguri ja koerajoogikausiga joogiveeposti ning samasugused tänavavalgustuspostid nagu rannapromenaadi uuel osal. Kavas on püstitada ka kümmekond ajaloolist elektriposti, mille külge saab valguskette riputada. Tõkistena kasutamiseks tellitakse suuri ja väikesi elevandikujusid.

Renoveeritava tänava alla rajatakse uued sadevee- ja küttetrassid ning vee- ja elektriühendused tänavatoidu pakkujate jaoks. Ettevõtluskohad kaetakse betoonkividega, et sinna oleks mugavam toole ja laudu paigaldada.

Tänava ääres asuvat puudealleed on kavas uuendada. Praegu ei ole neljarealine ja osaliselt erakinnistutel asuv allee ühtlane, pärast rekonstrueerimist on seal sada kaske. Allee välimised puuderead säilitatakse, keskmised read asendatakse istikutega, mis on vähemalt viie meetri kõrgused ja 18-20 sentimeetrise tüveümbermõõduga.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.