Liigu sisu juurde

Pärnus avati kuut keskkonna- ja põllumajandusasutust ühendav riigimaja

Riigimaja toob kokku asutused mitmest paigast Pärnus, millega jäävad tühjaks nende eelmised kontorid. Ühtekokku vabaneb nii 3400 m2 büroopinda, mille plaanib Riigi Kinnisvara AS müüa.Foto: Margus Pahv

Täna, 20. veebruaril avati Pärnus aadressil Roheline 64 riigimaja, kus asub tööle kuus keskkonna- ja põllumajandusega seotud asutust. Uus riigimaja on Pärnus juba teine omataoline.

Rohelises riigimajas pakuvad avalikke teenuseid Keskkonnaamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet, Maa-amet, Keskkonnaagentuur ning Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus. Hoonesse loodi 128 töökohta, Põllumajandus- ja Toiduameti proovide vastuvõtuala ning asutuste eritehnika hoiu- ja pesuruumid.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Riigimajade loomine aitab meil kokku hoida avaliku sektori büroopindade kuludes,” ütles Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Tarmo Leppoja.

Seejuures on Leppoja hinnangul oluline, et uues riigimajas on kaasaegsed tingimused seal töötavatele inimestele ning asutuste ühte kohta toomisega on ka teenuste kättesaadavus avalikkuse jaoks paremini lahendatud. “Nii ettevõtjal kui ka kohalikul elanikul on mugavam sarnase valdkonna asutusi külastada ühes paigas,” märkis Leppoja.

Tark ja kaasaegne hoone

Tartu Ehitus ASi juhatuse liikme Alar Loo sõnul andsid kõik osapooled suure panuse hoone arvukatele kasutajatele tänapäevaste lahenduste loomisel, mis vastavad nii tehnilistele normidele kui ka turva- ja keskkonnaalastele nõuetele.

“Korduvalt rekonstrueeritud hoone puhul pakub ehitusprotsess alati palju avastamist ja lahendamist vajavaid olukordi. Siiski saame täna ühiselt veenduda, et valminud on funktsionaalne, tark ja kaasaegne hoone, kus keskkonnamajale omaselt on näha ka mitmekülgset materjalide taaskasutust,” lisas Loo.

Riigimaja siseseinu hakkab kaunistama kunstnike Arvi Andersoni ja Roman-Sten Tõnissoo seenemütseelist kasvatatud seinapannoo seeria “Maadeavastajad”. Teose kontseptsioon ning looklev orgaaniline vorm sobib riigimaja kasutajatega ja märksõnadega, mis konkursi lähteülesandes püstitati – keskkonnahoid, loodus, ilma ja kliima, keskkonnaprobleemid ning säästev areng. “Maadeavastajad” jõuavad hoonesse märtsis.

Pärnu Roheline 64 riigimaja projekteeris Kompro OÜ, arhitekt oli Anni Vanemb ja sisearhitekt Andrus Kilumets. Hoone ehitasid Tartu Ehitus AS ja Tera Ehitus OÜ, omanikujärelvalvet teostas Infragate Eesti AS.

Hoone rekonstrueerimise projekti maksumus oli 6,1 miljonit eurot, millest 15% tasuti riigi süsinikukvootide müügitulust.

Riigimaja toob kokku asutused mitmest paigast Pärnus, millega jäävad tühjaks nende eelmised kontorid. Ühtekokku vabaneb nii 3400 m2 büroopinda, mille plaanib Riigi Kinnisvara AS müüa.

70 miljoni eest riigimaju

Pärnu teine riigimaja avati 2022. aastal aadressil Akadeemia 2 ning seal asuvad Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet, Tööinspektsioon, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Rahandusministeerium. Kokku on maakonnakeskustes üle Eesti avatud juba kaheksa riigimaja.

Riigi Kinnisvara plaanib koostöös Rahandusministeeriumiga investeerida vahemikus 2019–2032 riigimajadesse ligi 70 miljonit eurot, mis aitab märgatavalt vähendada pinnakasutust ja kasutamata pinda ning seeläbi hoida kokku majapidamiskuludelt.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega