Liigu sisu juurde

Valga kohtu- ja riigimaja pakub ajaloohõngulist tööpinda 18 asutusele

Valga kohtu- ja riigimaja on esimene omataoline Eestis, kus lisaks riigiasutustele on hoones esindatud ka kohus ja prokuratuur. Foto: RKAS

Täna pidulikult avatud ajalooline hoone Valgas on 111-aastane endine pangahoone, mis on saanud tänu rekonstrueerimisele uue elu riigimajana. Riigimajas pakub avalikke teenuseid 18 asutust.

Riigimaja rajamise eesmärk on pakkuda kohalikele inimesetele ja ettevõtjatele võimalikult laia ringi riigiteenuseid ühest kohast ning teha asutuste koostööd lihtsamaks, samuti saavutada kokkuhoidu erinevate asutuste tööpindadelt. Kokku ehitab riik 18 riigimaja 13 linnas üle Eesti.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Valga maja on järjekorras seitsmes ning esimene riigimaja Eestis, kus lisaks riigiasutustele on hoones esindatud ka kohus ja prokuratuur.

Valga jaoks oluline maamärk

Riigi Kinnisvara juhatuse liikme Tarmo Leppoja sõnul on uue riigimaja näol tegemist linna ühe vanima hoonega ning olulise maamärgiga Valga südames.

“Mul on hea meel, et suutsime projekteerimise ja ehituse käigus kõik tekkinud väljakutsed ületada ning ühe muinsuskaitsealuse ehitismälestise taas elule äratada,” märkis Leppoja.

Kuna hoones asuvad ka kohus ja prokuratuur, tuli tema sõnul arvestada nii rangemate turvanõuete kui eritingimustega hoonesisese logistika korraldamise.

“Kahtlemata oli sellise väärika ajalooga hoone rekonstrueerimine meeskonnale tõsine väljakutse, seda ennekõike arvestades hoone mitmekülgset funktsiooni,” sõnas Tartu Ehitus AS-i tegevjuht Alar Loo.

“Tänapäevaste tehniliste lahenduste ja normide tagamine ajaloolises hoones on silmapaistev kompromisside kunst ning nende ühildamine nõuab osapoolte maksimaalset pingutust,” tõdes ta.

Ehkki lõpptulemus pakub silmailu ja kõrgtehnoloogilist funktsionaalsust, on Loo sõnul pealiskihi all tegelikult taastatud konstruktsioonides peidus tõelised insenertehnilised lahendused ja pea sadakond kilomeetrit kaabliteid.

Üle 100 töökoha enam kui kümnele asutusele

Valga riigimajas aadressil Kesk 12 on loodud 105 töökohta, lisaks asub kolmandal korrusel neli kaugtöökohta. Hoone netopindala on 4139,8 m2. Uuenduste käigus sai maja kõik kaasaegsed tehnosüsteemid, hoones on kaks lifti ning õuealal katusealune jalgrattaparkla. Maja koosolekutesaali ilmestab kunstikonkursi võitja Erko Luhaaru maaliseeria “Kujund linna keskel”.

Valga riigimajas pakuvad avalikke teenuseid Maa-amet, Transpordiamet, Terviseamet,  Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet, Tööinspektsioon, Keskkonnaamet, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Prokuratuur, Põllumajandus- ja Toiduamet, Muinsuskaitseamet, Haridus- ja Noorteamet, Tartu Maakohus, Maksu- ja Tolliamet, Sotsiaalkindlustusamet, Rahandusministeerium, Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Riigi Tugiteenuste Keskus, Riigi IT Keskus.

Valga riigimaja projekteeris Projekt O2 OÜ (arhitektid Margit Aule, Laura Ojala, Karina Krestinov-Priddle; sisearhitektid Liis Tarbe, Margit Argus, Katariina Teigar). Ehitasid Tartu Ehitus AS ja Tera Ehitus OÜ, omanikujärelevalvet teostas Keskkonnaprojekt OÜ ning hoone tellis Rahandusministeerium. Hoone maksumus on 7,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.