Liigu sisu juurde

Pro Kapital kaalub vanainimestelt kodude ostmise äri soetamist Itaalias

Pro Kapitali arendatud Kalaranna kvartal Tallinnas, kus mõne korteri ruutmeetri hind ületas 10 000 euro piiri.Foto: Pro Kapital

Pro Kapital Grupp sõlmis eellepingu enda suurimale osanikule Ernesto Preatonile kuuluvas ettevõttes Preatoni Nuda Proprieta osaluse ostmiseks.

Pro Kapital teatas börsile, et reserveeris õiguse soetada ettevõttes 67,5% osalus ning viib läbi due diligence’i. Pro Kapitalil on aega 31. oktoobrini 2023, et otsustada ostu lõpuleviimise või ostust loobumise üle.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Preatoni Nuda Proprieta S.R.L on registreeritud Milanos, Itaalias ja tegeleb vanainimestelt kinnisvara kokku ostmisega. Nelja aasta eest ettevõtet käivitades andis Ernesto Preatoni intervjuu Itaalia ajakirjale Panorama, kus selgitas, et tema plaan on osta vanainimestelt kodud, aga jätta müüjale õigus elu lõpuni seal sees elada.

Itaalia ettevõtte tegevjuht Roberto Preatoni rääkis, et kui tavaliselt kulub selliseks tehinguks kuus kuni üheksa kuud, siis nemad teevad tehingu kohe ja saavad tänu sellele elamispinna soodsama hinnaga enda omandisse.

Ernesto Preatoni sõnul oli neil kinnisvara ostuks valmis 15 miljonit eurot, plaan oli äri laiendada teistesse Euroopa riikidesse ning hiljemalt aastaks 2025 jõuda ettevõttega börsile.

Pro Kapital avaldab oma kodulehel, Ernesto Preatoni on ettevõtte suurim osanik. Pro Kapitali käsutuses oleva informatsiooni kohaselt kuulub Ernesto Preatonile ja temaga seotud ettevõtetele juuni lõpu seisuga 49,22% AS Pro Kapital Gruppi aktsiatest.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.