Liigu sisu juurde

Pro Kapital ostis vanainimestelt kodude ostmise äri Itaalias

Pro Kapital on möödunud suvest kaalunud, kas osta 67,5% osalus Milanos registreeritud ettevõttes Preatoni Nuda Proprieta S.R.L. Täna teatas firma börsile, et viis tehingu lõpuni ja sõlmis osade ostu-müügilepingu.

Pro Kapital sõlmis juulis eellepingu enda suurimale osanikule Ernesto Preatonile kuuluvas ettevõttes Preatoni Nuda Proprieta osaluse ostmiseks. Preatoni Nuda Proprieta S.R.L tegeleb vanainimestelt kinnisvara kokku ostmisega. Ligi viis aastat tagasi ettevõtet käivitades andis Ernesto Preatoni intervjuu Itaalia ajakirjale Panorama, kus selgitas, et tema plaan on osta vanainimestelt kodud, aga jätta müüjale õigus elu lõpuni seal sees elada.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Itaalia ettevõtte tegevjuht Roberto Preatoni rääkis samas artiklis, et kui tavaliselt kulub selliseks tehinguks kuus kuni üheksa kuud, siis nemad teevad tehingu kohe ja saavad tänu sellele elamispinna soodsama hinnaga enda omandisse.

Ernesto Preatoni sõnul oli neil kinnisvara ostuks valmis 15 miljonit eurot, plaan oli äri laiendada teistesse Euroopa riikidesse ning hiljemalt aastaks 2025 jõuda ettevõttega börsile.

Pro Kapital avaldab oma kodulehel, Ernesto Preatoni on ettevõtte suurim osanik. Pro Kapitali käsutuses oleva informatsiooni kohaselt kuulub Ernesto Preatonile ja temaga seotud ettevõtetele aasta lõpu seisuga 49,31% AS Pro Kapital Gruppi aktsiatest.

24. juulil 2023 avaldas AS Pro Kapital Grupp (Pro Kapital) teate, et on allkirjastanud eellepingu, millega kavatseb osta 67,5% osaluse ettevõttes Preatoni Nuda Proprieta S.R.L (registreeritud Milanos, Itaalias). Antud lepingu sõlmimisega reserveeris Pro Kapital oma õigused soetada ettevõtte osalus ning viis läbi due diligence’i. Eellepingu kohaselt oli Pro Kapitalil aega 31. oktoobrini otsustada ostu lõpuleviimise või ostust loobumise üle, kui novembri alguses andis ettevõtte börsile teada, et on tähtaega pikendanud käesoleva aasta 31. märtsini.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.