Liigu sisu juurde

Puumarketi juht: Skandinaavia kinnisvaraturu langus muudab Eestis ehitamise soodsamaks

Naaberturgude nõudluse vähenemisest on tekkinud puitmaterjali ülejääk, samuti on tootmiseks vajaliku energia hind langenud, mille tõttu on paljud ehitusmaterjalid aastatagusega võrreldes soodsamad. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees / Scanpix

Balti suurima puidu jaemüüja Puumarketi tegevjuhi Toomas Tauki sõnul mõjutab Skandinaaviamaade ehitus- ja kinnisvaraturu madalseis ehitusmaterjalide hindasid ja tööjõu kättesaadavust ka Eestis.

“Soome ja Rootsi ehitusturu käibed on 30-40% protsenti langenud, mis on halb uudis meie saeveskitele ja puitmajade eksportijatele, aga annab kohalikele ettevõtjatele ja koduomanikele võimaluse üle aastate soodsatel tingimustel ehitada ja renoveerida,” ütles Tauk.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Naaberturgude nõudluse vähenemisest on tekkinud puitmaterjali ülejääk, samuti on tootmiseks vajaliku energia hind langenud, mille tõttu on paljud ehitusmaterjalid aastatagusega võrreldes soodsamad. Kuiva ehituspuidu ning metall-armatuuri turuhinnad on 40-50% tipust alla tulnud ning samuti pole tarnetega enam mingeid probleeme,” rääkis Tauk.

Skandinaavia-suunalise ekspordi kahanemise tõttu on praegu tema hinnangul ka lihtsam endale ehitajat leida.

“Võrreldes Skandinaaviaga on Eesti ehitusturg suhteliselt heas seisus ja kel selleks vahendid ja võimalused olemas, siis nii materjalide kui tööjõu mõttes tundub küllalt soodne aeg. Eesti-sisene ehitusmaterjalide müük lähebki praegu hästi ja kuigi uusarendusi on vähem, siis renoveerivad inimesed ise rohkem ja võrreldes mullu sama ajaga on müügimahud kümmekond protsenti kasvanud,” kommenteeris Tauk.

Edasised ehitusmaterjalide hinnad sõltuvad tema hinnangul majanduse üldisest käekäigust. “Kui pankade laenutingimused paranevad, siis taastuvad ka ehitusmahud ja nõudlus. Pigem on materjali hinnapõhi praegu käes.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.