Liigu sisu juurde

Riik kavatseb 120 000 eurot maksva uurimistöö abil leida lahenduse kinnisvarainfo paremaks haldamiseks

Riigi kinnisvaraportfelli kuulub hetkeseisuga ligi 2200 hoonet kogupindalaga 1,9 miljonit ruutmeetrit.Foto: Pixabay

Rahandusministeeriumil on käimas uurimistöö konkurss, mille eesmärk on koos teadlastega leida võimalusi riigihoonete andmete paremaks rakendamiseks.

Riigi kinnisvaraportfelli kuulub hetkeseisuga ligi 2200 hoonet kogupindalaga 1,9 miljonit ruutmeetrit ning rahandusministeeriumi riigihalduse osakonna juhataja Merilin Truuväärti sõnul asub täna kogu kinnisvaraga seotud info erinevates andmestikes, mistõttu kulub selle koondamisele suhteliselt palju aega ja vaeva ning seda infot kasutatakse vähe.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tema sõnul moodustavad riigihoonete investeeringud ja kulud aastas umbes 280 miljonit eurot, mis teeb kogu riigieelarvest ligi 1,7%.

“Oluline on suunata investeeringud selliselt, et liiguksime efektiivsema pinnakasutuse ja kliimaeesmärkide arvestamise poole ning saavutaksime nii kokkuhoidu ka hoonete ülalpidamiskuludes,” sõnas Truuväärt. “Konkursi eesmärk on lahendus, mis oleks kergelt kasutatav ja võimaldaks operatiivselt näha aruanded, juhtimislaudu, prognoosmudeleid, et teadlikke otsuseid teha ja investeeringuid planeerida.”

Konkursiga otsitakse teadusparterit, kes töötaks välja tööriistakasti, mis võimaldab andmeid kvaliteetsemalt pakkuda ja paremini kasutada, et juhtideni jõuaks sisuline ja usaldusväärne koondteave. Lisaks peaks koostatama mudel, mille abil saab prognoosida hoonete kliimaeesmärkide saavutamist (energiakulu ja -tõhusus, CO2 jalajälg) ning kalkuleerida selleks vajalikku rahastust. Uurimistööks on ette nähtud 120 000 eurot (+käibemaks) ning lõpptulemusi oodatakse detsembriks 2025.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega