Liigu sisu juurde

RKAS pani enampakkumisele Nõmme residentsi, kus on elanud nii Käbin kui ka Rüütel

Kaare tänav 10 hoone, mida Riigi Kinnisvara enampakkumisel müüb.Foto: Riigi Kinnisvara

Riigi Kinnisvara (RKAS) pani 585 000 euro suuruse alghinnaga enampakkumisele Nõmmel asuva kahekorruselise kivimaja, mis on olnud elukohaks Eesti Kommunistliku Partei juhile Johannes Käbinile ja president Arnold Rüütlile.

Aadressil Kaare 10 asuvas hoones on netopinda 298 ruutmeetrit. Nõmme linnaosa üldplaneeringu kohaselt on tegemist väärtusliku hoonega, mis tuleb säilitada. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Kaminaga elutuba esimesel korrusel.Foto: Riigi Kinnisvara
Köök.Foto: Riigi Kinnisvara
Trepikoda.Foto: Riigi Kinnisvara
Üks teise korruse magamistubadest. Teisel korrusel on kolm tuba garderoobidega.Foto: Riigi Kinnisvara
Vannituba.Foto: Riigi Kinnisvara
Keldris asuva sauna vanniga eesruum.Foto: Riigi Kinnisvara
Leiliruum.Foto: Riigi Kinnisvara.
Garaaž hoone keldrikorrusel.Foto: Riigi Kinnisvara

3469ruutmeetrist kõrghaljastusega kinnistut ümbritsevad eramud. Läheduses asuvad Vabaduse park, Rahumäe Põhikool ja Pääsküla raba.

RKASile teadaolevalt on maja ehitatud 1950ndatel külalistemajaks, kuid ehitisregistri kohaselt on kasutuselevõtu aasta 1960. Hoone sai 1993. aastal esimesele korrusele juurdeehituse.

Aastaid tagasi oli eramu Eesti Kommunistliku Partei juhi Johannes Käbini elupaigaks. Aastatel 1991–2001 kasutas hoonet Soome vabariigi Tallinna suursaatkond. Seejärel oli hoone riigikantselei kasutuses valitsuse nõupidamiste ja ametnike koolituste korraldamiseks.

Johannes Käbin A. H. Tammsaare monumendi avamisel.Foto: Jaan Künnap

President Arnold Rüütel kolis majja 2006. aasta septembris esialgu Kadrioru lossi ametikorteris tehtud remondi ajaks.

Kui Rüütli ametiaeg kuu hiljem läbi sai, jäi ta majja edasi elama. Seaduse kohaselt on presidendil õigus pärast ametivolituste lõppemist saada oma kasutusse elu-, esindus- ja tööruumid, mille üüri- ja korrashoiukulud hüvitab riik ning valitsus andis korralduse, et presidendi ametihüve seaduse alusel saab Rüütel Kaare tänava maja enda kasutusse.

Arnold Rüütel 2008. aastal Nõmme residentsi uksel.Foto: PRIIT SIMSON / POSTIMEES / Scanpix

2011. aastal arutas vahepeal maja omanikuks saanud RKASi nõukogu hoone müümist Rüütlile. Siis räägiti, et hoone hinna määramisel saab aluseks võtta 154 000 eurot, millega kinnistu oli liikunud RKASi omandisse. Müük jäi siiski katki.

Rüütli kasutuses oli maja käesoleva aasta jaanuari lõpuni.

President Arnold Rüütel ja Ingrid Rüütel kolisid Maarjamäele oma uude koju, mille valmimist olid nad oodanud aastaid ning Rüütel tegi taotluse, milles soovis loobuda riigi poolt tema kasutusse antud eluruumidest aadressil Kaare 10 alates 1. veebruarist ja saada selle asemel riigilt hüvitist oma uue elukohaga seonduvate mõistlike korrashoiukulude eest.

RKAS müüb Kaare tänava hoonet elektroonilisel enampakkumisel riigimaa oksjonikeskkonnas. Pakkumisi saab teha 30. juulil kella 14ni.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega