Liigu sisu juurde

Rotermanni kvartalis asuv Roseni Maja sai valmis

Roseni maja päevavalguses.Foto: Oleg Hartsenko

Rotermanni kvartalis asuva büroohoone Roseni Maja ehitustööd on lõpule jõudnud ja hoone kõrgeima korruse ankurüürnik advokaadibüroo Ellex Raidla on sisse kolinud.

Aadressile Ahtri 4 kerkinud Roseni Maja on kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega büroohoone, mille ehituse peatöövõtjaks oli Nordecon.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Õhtune vaade Roseni majale.Foto: Oleg Hartsenko
Roseni maja vestibüül.Foto: Oleg Hartsenko

Roseni Kinnisvara OÜ juhataja Peeter Küti sõnul oli linna tuiksoonele ehitamine väljakutse, kuid tänaseks on ehitustööd lõpetatud ja esimesed üürnikud sisse kolinud. “Roseni Maja tugevuseks on väga hea ja kergesti ligipääsetav asukoht ning energiasäästlikkus, mida üha rohkem ettevõtteid peab oluliseks,” rääkis ta. “Kuigi A-energiaklassi maja ehitamine on tavapärasest kulukam, siis pikas perspektiivis toob see nii hoone omanikule kui ka üürnikele kulude kokkuhoiu.”

Roseni Maja üheks ankurüürnikuks on advokaadibüroo Ellex Raidla, kelle uus 1438-ruutmeetri suurune kontoripind asub hoone kuuendal korrusel, vaatega nii vanalinnale, merele kui ka Rotermanni kvartalile. Nende kontor mahutab 79 töökohta, samas kui hetkel on töötajaid 76. Kui paljud ettevõtted eelistavad endiselt avatud kontoreid, siis Ellex Raidla otsustas kabinettide kasuks.

Advokaadibüroo Ellex Raidla kontori vastuvõtuala.Foto: Tõnu Tunnel
Ellex Raidla kontor asub hoone kõrgeimal korrusel.Foto: Tõnu Tunnel
Köök Ellex Raidla kontoris.Foto: Tõnu Tunnel

“Meie jaoks on suurim väärtus kogu meeskonna mahutamine samale korrusele, et tagada veelgi sujuvam koostöö ja vahetu suhtlus erinevate tiimidega,” rääkis Ellex Raidla juhtivpartner Ants Nõmper. “Lisaks on hoone energiatõhusus kooskõlas meie kui rohelise kontori eesmärkidega. Kuna toetame kolleege pere- ja tööelu ühildamisel, siis on kontoris lastetuba, kus jagub tegevust nii väikestele kui ka suurtele lastele. Tööpäeva annab vaheldusrikkust massaažituba ning lauatennis. Mainimata ei saa jätta ka suurepärast koostööd AERISega, kelle sisearhitektuurilised lahendused on niivõrd peensusteni läbi mõeldud.”

AERISe loovjuhi ja sisearhitekti Kätlin Olluki sõnul on advokaadibüroo uus töökeskkond inspireeritud Ellex Raidla brändingust “Edukosmos”. “Jõulise kosmosejaamana mõjuv filmilik atmosfäär koondab endasse erinevates kihtides informatsiooni,” rääkis Olluk. “Avarad modernistlikud orbiidid, peened kosmilised faktuurid, teadlik materjalikasutus ning futuristlik valgus.”

Lisaks Ellex Raidlale kolivad äsja valminud Roseni Majja KPMG, Prism FP Analytics, Medemis ja mitmed teised. Mõned äripinnad on veel vabad.

Hoone esimesel korrusel avab 3. aprillil uksed uudse kontseptsiooniga Roseni galerii-hüpikpood, mida kureerivad ühiselt moedisainer Eve Hanson ja aksessuaaridisainer Kadri Kruus. Galeriis on võimalik osta kõiki seal esitletud tooteid, kuid uudistama on oodatud ka need, kes tahavad tutvuda praeguse hetke huvipakkuvamate nimede ja tegijatega Eesti aksessuaari- ning moemaailmas. Roseni galeriisse võib tulla kui näitusele, lisaks on seal võimalik kohtuda disaineritega erinevatel vestlus- ja inspiratsiooniõhtutel. Galerii on avatud 30. juunini.

Roseni Maja arendaja on Roseni Kinnisvara OÜ, mis on NG Investeeringute tütarettevõte. Hoone projekteerisid arhitektibürood EVATA ja Siim & Põllumaa, sisekujunduse lõi ARS Projekt ja ehitas Nordecon. Roseni Maja partner üürnike leidmisel ja lepingute sõlmimisel on rahvusvaheline kinnisvaraettevõte Colliers.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.