Liigu sisu juurde

Scandium rajab Keilasse rohekatuse ja -seinaga kortermaja

Scandiumi arendatava Keila uue kortermaja ehitus alga lähinädalatel.Foto: Scandium Kinnisvara

Scandium Kinnisvara andis teada, et alustab lähinädalatel Keila kesklinnas viiekorruselise kortermaja ehitusega. Arendaja lubas hoonele katusele ning seintele haljastust.

25 korteriga maja kerkib Keila südalinna Keskpargi lähedale Allika tänavale.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Scandiumi pressiteate kohaselt hakkab rohekatusega hoone mõjuma teiste kortermajade vahel kui park keset asfalteeritud tänavaid.

Keilasse rajatava kortermaja rohesein.Foto: Scandium Kinnisvara

“Keilasse kerkiv Allika Kodud on eesrindlik elumaja, kus saame rakendada mitmeid elukeskkonda edendavaid võtteid,” rääkis Scandium Kinnisvara arendusjuht Kalle Aron. “Eesti kortermajade seas veel üsna ainulaadne rohekatuse kasutamine aitab leevendada kliimasoojenemise mõjusid ning tõstab päikesepaneelide efektiivsust. Samuti on see hea soojusisolaator, mis hoiab suvel temperatuuri jahedamana ja talvel soojemana. Kesk-Euroopa eesrindlikes riikides on rohekatused väga populaarsed, Eestis oleme veel kasvukõvera alguses.”

Lisaks tuleb maja fassaadile kastmisautomaatikaga rohesein ning ulatuslik uus haljastus maja hoovialadele. Viimase korruse korterite rõdud võimaldavad osalist kinniehitamist, et luua koduostja soovil ka väikesed isiklikud talveaiad.

Lisaks rekonstrueerib arendaja hoone lähiümbruses Allika tänava, luues täna puudu oleva jalgtee.

Allika Kodude ehitusluba on olemas ning ehitaja Tesron Ehitusega on sõlmitud ehitusleping. Ehitus algab lähinädalatel ning hoone valmib 2025. aasta kevadel.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega