Liigu sisu juurde

Sotka ja Asko poodide omanik müüs Peterburi teel kinnisvara ja saab Eestis otsad kokku tõmmata

1998. aastast mööblipoena tegutsenud hoone leidis nelja miljoni euro eest uue omaniku, kuid uus omanik saab hoonestusõigust senistel tingimustel kasutada 2045. aastani.Foto: Google Maps

Sotka ja Asko kaubamärke opereeriv Indoor Group müüs nelja miljoni euro eest hoonestusõiguse Tallinnas Peterburi teel ja saab kuu lõpuks Eestis kõik tegevused lõpetada.

Indoor Group andis novembri lõpus teada, et lõpetab Eestis tegevuse ja alustas detsembris ettevõtte likvideerimist. 2022 aastal Eestis enam kui 900 000 eurot kahjumit teeninud firma sulges mööblikauplused Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning koondas 38 töötajat.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Täna informeeris Indoor Groupi omanik KH Group Helsingi börsi, et firma on müünud oma kinnisvara Tallinnas. Sama kinnitab ka kinnistusraamat, kus on näha, et eile on registreeritud notar Tiit Sepa koostatud kinnistamisavaldus, kuid uue omaniku kohta veel infot pole.

Indoor Groupi Peterburi teel müüdud kinnistu omanik on Eesti riik, mis andis 1995. aastal sellele 50 aastaks hoonestusõiguse. Kinnistusraamatus seisab, et selle eest tuleb riigile maksta 27 628 krooni ehk tänases vääringus 1766 eurot aastas.

Soome mööblipood rajas sinna 1998. aastal kahekorruselise kaupluse, mille üldpind on 5835 ruutmeetrit.

Veel 21 aastat kehtiva hoonestusõiguse eest oli uus omanik valmis maksma neli miljonit eurot. Kui riik otsustab kinnistu müüa, siis on hoonestusõiguse omanikul selle ostuks eesõigus.

KH Group teatas Helsingi börsile, et kinnisvara müügi positiivne mõju Indoor Groupi esimese kvartali ärikasumile on 3,7 miljonit eurot ja see tugevdab firma likviidsust ning bilanssi.

KH Group tegutseb neljas ärivaldkonnas, kuid ettevõtte juhtkond on eesmärgiks võtnud keskenduda mullatöömasinate tarnija KH-Koneet äritegevusele. KH Groupi aktsia on noteeritud Helsingi börsil.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.