Liigu sisu juurde

Tallinn plaanib Koidu tänava põhjalikult ümber ehitada: autode asemel saavad eelisõiguse jalakäijad ja ratturid

Neljapäeval, 15. veebruaril kell 18 toimub Tallinna Humanitaargümnaasiumis (Koidu 97) Koidu tänava arhitektuurikonkursi viie parima töö tutvustus.Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Mullu juulis kuulutas Tallinn välja avaliku arhitektuurivõistluse, millega otsitakse Koidu tänavale nii kodutänava kui Uue-Maailma asumi peatänava kontseptsiooni. Neljapäeval, 15. veebruaril kell 18 toimub Tallinna Humanitaargümnaasiumis (Koidu 97) arhitektuurikonkursi viie parima töö tutvustus, mille eesmärk on anda kohalikele elanikele võimalus enne žürii lõpp-otsuse langetamist kaasa rääkida.

Võistluse tulemusena on kavas praegu autokeskse Koidu tänava kujundamine jalakäijaid ja jalgrattureid eelistavaks ning asumit liitvaks linnaruumiks. Tänav saab plaanide kohaselt omanäolise identiteedi, tasakaalustatud liikuvuskeskkonna, rohelisema ilme ning uusi viibimis- ja tegevuspaiku kõigile sihtgruppidele. Konkursialaks on Koidu tänava Suur-Ameerika tänava ja Pärnu maantee vaheline lõik.Arhitektuurivõistlusele esitati kokku 15 tööd, millest kõik läbisid kvalifitseerimiskomisjoni ja viit parimat tööd tutvustatakse nüüd ka avalikkusele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Võidutöö valimisel hoitakse fookuses ennekõike Koidu tänava elanike ja Koidu tänava ääres paikneva Tallinna Humanitaargümnaasiumi koolipere vajadusi, pidades silmas arengustrateegia Tallinn 2035 strateegilist sihti “Kodu, mis algab tänavast“”

Võistlustöid tutvustavad arhitektuurikonkursi korraldajad, arhitektid Kaidi Põldoja ja Jaak-Adam Looveer Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome osakonnast. Kohtumise tulemused kui kohalike ruumikasutajate eksperthinnang esitatakse žüriile tutvumiseks ja taustateadmiseks, et aidata kujundada tööde lõplikku paremusjärjestust.

Viis parimat tööd kaalutletakse täiendavalt ka eeldatava teostusmaksumuse vaatest, samuti tuuakse juurde eelmisel aastal valminud Vana-Kalamaja tänava õppimiskogemused. Võistlustööd on žürii lõpliku otsuse langetamiseni anonüümsed.

Arhitektuurivõistluse viib läbi Tallinna Strateegiakeskus koostöös Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga. Lisaks abilinnapeale kuuluvad žüriisse Kesklinna vanem Monika Haukanõmm, arhitektid Jaak-Adam Looveer, Margus Maiste ja Katrin Koov, maastikuarhitekt Remi Kübar ning liiklusekspert Virko Noor.

Arhitektuurikonkursi auhinnafond on 43 000 eurot, millest esimese koha auhind on 15 000 eurot. Kokku antakse välja viis auhinda. Arhitektuurikonkursi võidutöö alusel alustatakse käesoleval aastal tänava ümberprojekteerimist.

Viie parima konkursitööga saab tutvuda kodulehel tallinn.ee/koidu, kus on hiljem kättesaadav ka kohtumise salvestus. Tagasisidet saab anda veebivormi kaudu 19. veebruarini.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.