Liigu sisu juurde

Tallinn restaureerib tänavu Patkuli trepi, Katariina kiriku katuse ja kaks bastioni

Patkuli trepp
Patkuli trepp.Foto: Ilja Matusihis

Käesoleval aastal toimuvad Tallinnas restaureerimis- või konserveerimistööd nii vanalinna muldkindlustusvööndis, Katariina kirikus kui ka Pirita kloostri varemetes. Juba järgmisel esmaspäeval, 18. märtsil alustatakse Toompeale viiva Patkuli trepi restaureerimisega, mis on tööde tõttu paariks kuuks jalakäijatele suletud.

Esmaspäevast septembrini alguseni kestva Patkuli trepi restaureerimise käigus pannakse korrektselt tagasi trepi kõik viltu vajunud ja paigast nihkunud astmed. Samuti tehakse uued vaheplatoode alused ja paigaldatakse platoodele uus graniitplaatidest katend, korrastatakse trepi sajuvee rennid ning tugimüürid ja paigaldatakse uued müüri katteplaadid. Lisaks restaureeritakse trepi käsipuu ja uuendatakse välisvalgustust. Tööd lähevad ühtekokku maksma 457 000 eurot.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Alates 18. märtsist kuni 1. juunini jalakäijad treppi kasutada ei saa, kuid 1. juunist 1. septembrini saab mööda treppi liikuda poole trepi laiuselt.

Tänavu jätkatakse ka Skoone bastioni restaureerimise ja heakorrastamise III etapiga, mis hõlmab mahukaid müüritöid ja käikude restaureerimist. Töödega on kavas alustada suve alguses ning need kestavad järgmise aasta juunini. Lisaks restaureeritakse sel aastal Lai 51 asuvad Skoone bastioni avariilased kasematid. Vanalinna bastionivööndis on teise suurema tööna plaanis Ingeri bastionimüüride restaureerimine kogu Toompea tänavaga paralleelselt jooksvas lõigus. Praegu valmistatakse ette hanget, et töödega esimesel võimalusel alustada. Nii Skoone kui Ingeri bastionis tehtavatele töödele on kokku planeeritud pea 1,1 miljonit eurot.

Skoone bastioni restaureerimistööd
Skoone bastioni restaureerimistööd.Foto: Mats Õun

Sel suvel saab uue katuse ka Tallinna dominiiklaste kloostri Püha Katariina kirik. Tööd on plaanis lõpetada 1. septembriks. Katariina kirik on armastatud kontserdipaik, mida kasutavad naabruses asuvad koolid oma aktuste korraldamiseks. Katariina kiriku katuse remontimine ja uuendamine läheb maksma pisut üle poole miljoni euro.

Vaade Katariina kiriku katusele.
Vaade Katariina kiriku katusele.Foto: Tallinna linnaplaneerimisameti muinsuskaitse osakond

Vanalinnast väljaspoole jäävatest suurematest töödest jätkatakse Pirita kloostri varemete konserveerimisega. Seal on plaanis sel aastal puhastada taimedest ja konserveerida varemete põhjakülg, seal hulgas põhjapoolne ristikäik ja selle katus ning kontraforsid. Pirita kloostri konserveerimistööde järgmisele etapile on planeeritud umbes veerand miljonit eurot.

Lisaks on sel aastal saanud uued ja mälestistele väärilised emailitud tähised Tallinnas asuvad riiklikud arheoloogiamälestised.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega