Liigu sisu juurde

Viie aasta eest renoveeritud Tallinna Euroopa koolis varises aula lagi

Tallinna Euroopa Kooli hoone avamine 2018. aastal.Foto: Postimees/Scanpix

Eile õhtul varisesid Tallinnas Euroopa koolis A-korpuse 2. korruse saalis lae viimistluskihid. Majas õpilasi ei olnud ja keegi kannatada ei saanud. 

Kooli õppetegevus suunatakse ringi asenduspindadele esimesel võimalusel, seni jätkatakse koduõppel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Euroopa kool tegutseb 2018. aastal renoveeritud ajaloolises hoones aadressil Tehnika tn. 18, kus varasemalt on tegutsenud ka Tallinna Transpordikool.

“Tegemist on väga kahetsusväärse olukorraga,” sõnas Riigi Kinnisvara AS kinnisvaraarenduse direktori kohusetäitja Tarmo Mändmets. “Praegu tuleb keskenduda sellele, et leida põhjused, mis selle olukorra tingis. Eksperdid teevad juba tööd, et saada selgus võimalikult kiiresti. Teeme kooliga igakülgset koostööd.“

Hoone on ehitismälestis, mis on 2018. aastal renoveeritud projekteerimis-ehitushankega ning töid teostas Ehitus5ECO OÜ, omanikujärelevalvet teostas P.P. Ehitusjärelevalve OÜ.

“Nii laste kui ka koolipersonali turvalisuse huvides, andsid Tehnika tn. 18 sündmusele reageerinud päästjad korralduse kooli tegevust hoones mitte jätkata enne ehitusekspertiisi läbiviimist,” sõnas Päästeameti pressiesindaja Pavel Kulikov.

“Ohutuse huvides hoones õppetegevus ei jätku,” kommenteeris TTJA ehitus- ja raudteeosakonna juhataja Priit Pallu. “Ekspertiisi raames selgitame esimesel võimalusel välja õnnetuse tekkepõhjused. Kõige olulisem meie jaoks on koolilaste turvalisus.”

“Esmaspäevast jäävad lapsed koduõppele,” rääkis koolidirektor Ian Karell. “Kuni selguvad asenduspinnad, kuhu saame õppetegevuse suunata. Koolihoone jääb ekspertiisi ajaks suletuks, et oleks tagatud kõikide turvalisus.”

Tallinna Euroopa Kool on akrediteeritud Euroopa Kool. Selle rajas Haridus- ja Teadusministeerium 2013. aastal, et pakkuda mitmekeelset ja rahvusvahelist haridust eelkooli, algkooli ning vanema kooliastme tasemel. Koolis toimub õppetöö Euroopa Koolide õppekavade järgi ning lõpetamisel saavad õpilased Euroopa Bakalaureuse diplomi. Tallinna Euroopa Kooli pidajaks on Sihtasutus Euroopa Kool ning hoone on Riigi Kinnisvara hallata.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.