Liigu sisu juurde

Tallinna korterite aastane hinnakasv on 23 protsenti, uute elamispindade müük langes enam kui kolmandiku võrra

Uusarendus Tallinnas. Foto on illustratiivne.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Maa-ameti andmetel tehti 2023. aasta oktoobris kinnisvaraturul 3382 ostu-müügitehingut, mida on kaheksa protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal ning kaks protsenti vähem kui eelnenud kuul.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1812 tehingut, hoonestatud maadega 591 tehingut ning hoonestamata maadega 786 tehingut, mida oli vastavalt 0,4, 7 ja 19 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Uue korteri krõbe ruutmeetrihind peletab ostjaid

Tallinnas tehti 679 korteritehingut, mida oli 2 protsenti vähem kui 2022. aasta oktoobris. Tehinguid uute korteritega toimus pealinnas 38 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal, kuid korterite järelmüük kasvas aasta võrdluses 12 protsenti.

Oktoobris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 3077 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind jäänud sisuliselt samale tasemele. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis oktoobris keskmiselt 4200 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2815 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul ligi 23 protsenti ning järelmüükide hinnatase jääb 0,5 protsenti mullusele augustikuu tasemele alla.

Müügibuum Pärnus ja stabiilne seis Tartus

Pärnu korteriturg üllatas oktoobris 91 korteritehinguga, mis näitab aastast kasvu ligi 30 protsenti ning võrreldes septembriga 75 protsenti kasvu. Peale möödunud aasta juunit pole ühes kuus Pärnus nii palju eluruumina müüdud korterite tehinguid tehtud ning see tähistab ka käesoleva aasta Pärnu korterite ostu-müügitehingute kuist rekordit. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli augustis 2352 eurot ning aastases võrdluses on keskmine hind kasvanud ligi 15 protsenti.

Tartus müüdi augustis 119 korterit, mida on 9 protsenti rohkem kui aasta eest samal ajal. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2299 eurot ning aastane langus 1,5 protsenti.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.