Liigu sisu juurde

Tallinna korterite keskmist hinnataset hoidsid juulis üleval väiksemate korterite müügitehingud

Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind ulatus lõppenud kuul 2916 euroni.Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix

Juulikuus oli Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind 3 052 eurot, kuid tehingute arv vähenes juuniga võrreldes umbes viiendiku võrra, mis on 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri kinnitusel südasuvele siiski pigem iseloomulik. Keskmist hinda hoiab Vahteri hinnangul ennekõike see, et enamus tehinguid tehakse väiksemate korteritega.

“Kuigi 20% suurune tehinguaktiivsuse kahanemine näeb numbrites esmapilgul üllatav välja, siis suvise aja saabudes on see pigem tüüpiline asjade käik,” kommenteeris Martin Vahter lõppenud kuu statistikat ning lisas, et august kulgeb usutavasti sarnases rütmis.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Võrreldes juuniga langes keskmine ruutmeetri hind 4,5%, kuid möödunud aasta juuliga võrreldes oli kasv siiski 5% suurune. Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind ulatus lõppenud kuul 2916 euroni.

“Keskmine ruutmeetri hind püsib just sel põhjusel, et enamus tehinguid tehakse väiksemate korteritega, mille ruutmeetri hind on kallim. Suuremate ja kallimate korteritega toimub tehinguid vähe, kuna arendajad hinda alla ei lase, aga samas on inimeste keskmine ostujõud siiski madalam,” ütles Vahter, kelle sõnul tehakse siiski tehinguid mingil moel eriliste ja kallite korteritega. Kõige kallim Tallinna korter müüdi juulis 883 000 euroga.

Pealinnas läks lõppenud kuul kaubaks ka 25 hoonestatud elamumaa kinnistut. Tallinna kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli juulis ligikaudu 165 miljonit eurot ehk 11% vähem kui juunis ja 8% võrra enam kui 2022. aasta juulis.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.