Liigu sisu juurde

Tallinnas avati kolmas legaalse grafiti sein

Selline nägi Mustamäe grafitisein välja algselt. Foto: Aleksei Jefimov

Mai alguses avati Tallinna kolmas legaalne grafitisein, mis asub Mustamäel aadressil Sääse 16/18. Tallinna haridusameti mobiilse noorsootöö peaspetsialisti Aleksei Jefimovi sõnul on grafitiprojekti eesmärk pakkuda noortele võimalust kunsti teha ning lisaks vähendada illegaalse grafiti levikut linnaruumis.

2022. aastal avati Tallinnas esimene legaalse grafiti sein, mis asub Kesklinna piirkonnas Pärnu maantee viadukti betoonseintel, aasta hiljem avati teine legaalse grafiti sein, mis asub Põhja-Tallinna piirkonnas Paljassaare tee 2 lähedal asuval vanal piirdeaial. Tänavu Mustamäel avatud kolmanda legaalse grafiti seina katmisel osales üle 30 kogenud kunstniku ja kunstihuvilise noore nii Eestist, Lätist, Ukrainast kui ka Hispaaniast.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Mustamäe legaalse grafiti sein. Foto: Aleksei Jefimov

Legaalse grafiti sein on kasutamiseks kõigile huvilistele igal ajal. Sein pakub turvalist ruumi grafiti harjutamiseks ja eneseväljenduseks nii noortele, kes teevad alles esimesi katsetusi, kui ka suurte kogemustega tänavakunstnikele. See vähendab avaliku ja eraomandis oleva vara ebaseaduslikku märgistamist.

Legaalse grafiti sein ei pane kunstnikele loomepiiranguid ja toetab oma arvamuse väljendamist, kuid loomevabadus ei laiene ebatsensuursustele ning vaenu õhutavatele väljenditele ja kujutistele. Kunstnik teeb seinale oma joonistuse, mida on teistel hiljem võimalik üle joonistada.

Tallinna haridusameti noorsootöö osakond kutsub üles ettevõtteid ja kohalikke kogukondi ühinema algatusega, pakkudes oma pindu kunstnikele lõuendiks ja toetades grafitiseinte loomist erinevates linnaosades. Senised legaalsed grafitiseinad on valminud koostöös Tallinna haridusametiga, Kesklinna linnaosavalitsusega, Mustamäe linnaosavalitsusega, Põhja-Tallinna linnaosavalitsusega, Hundipesa OÜ-ga ja kunstitarvete kauplusega Spekter.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.