Liigu sisu juurde

Türi päästekomando uus hoone võimaldab päästjatel teha tööd mugavamalt ja ajasäästlikumalt

Türi päästekomando uus hoone. Foto: Hendrik Osula

Türi avati täna kaasaegne ja energiasäästlik uus komandohoone, mis projekteeritud päästekomando spetsiifika ja vajaduste järgi. Lisaks on komandohoones valminud õppeklass, mis võimaldab tegeleda ennetustegevusega.

Päästeameti peadirektori Margo Klaosi sõnul saavad päästjad Türi uue komandohoonega tasemel ja kaasaaegsed töötingimused, mis vanas, ligi 70 aasta vanuses komandos puudusid. Näiteks on uues hoones erinevalt vanast majast piisavalt ruumi päästetehnika jaoks, et päästjad oleks valmis erinevateks sündmusteks. Lisaks on planeerimisel mõeldud ka sellele, et enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid oleksid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale, et sündmusele lahkumisel ei kuluks mõttetult aega.

“Uue hoonega paranesid ka varustuse hooldusvõimalused ning nüüd mahub paakauto ja muu tehnika komando juurde ära, mis annab väljakutsetel olulise ajavõidu,” sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Tarmo Leppoja.

Ligi 1043 m² Türi päästekomando on ehitatud energiasäästlikke põhimõtteid silmas pidades. Valminud A-energiaklassi maja on tormikindel elektrikatkestustele, tagades samal ajal madalad hoolduskulud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Hoone projekteerija on Kuubik Projekt OÜ, arhitekt arhitektibüroo Anu Kulbach OÜ ning sisearhitekt InRoom OÜ, ehitaja AS Eviko ning omanikujärelevalvet teostas OÜ Keskkonnaprojekt. Hoone tellija on Siseministeerium. Hoone ehituse maksumuseks kujunes 2,76 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.