Liigu sisu juurde

Türi päästekomando uus hoone võimaldab päästjatel teha tööd mugavamalt ja ajasäästlikumalt

Türi päästekomando uus hoone. Foto: Hendrik Osula

Türi avati täna kaasaegne ja energiasäästlik uus komandohoone, mis projekteeritud päästekomando spetsiifika ja vajaduste järgi. Lisaks on komandohoones valminud õppeklass, mis võimaldab tegeleda ennetustegevusega.

Päästeameti peadirektori Margo Klaosi sõnul saavad päästjad Türi uue komandohoonega tasemel ja kaasaaegsed töötingimused, mis vanas, ligi 70 aasta vanuses komandos puudusid. Näiteks on uues hoones erinevalt vanast majast piisavalt ruumi päästetehnika jaoks, et päästjad oleks valmis erinevateks sündmusteks. Lisaks on planeerimisel mõeldud ka sellele, et enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid oleksid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale, et sündmusele lahkumisel ei kuluks mõttetult aega.

“Uue hoonega paranesid ka varustuse hooldusvõimalused ning nüüd mahub paakauto ja muu tehnika komando juurde ära, mis annab väljakutsetel olulise ajavõidu,” sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Tarmo Leppoja.

Ligi 1043 m² Türi päästekomando on ehitatud energiasäästlikke põhimõtteid silmas pidades. Valminud A-energiaklassi maja on tormikindel elektrikatkestustele, tagades samal ajal madalad hoolduskulud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Hoone projekteerija on Kuubik Projekt OÜ, arhitekt arhitektibüroo Anu Kulbach OÜ ning sisearhitekt InRoom OÜ, ehitaja AS Eviko ning omanikujärelevalvet teostas OÜ Keskkonnaprojekt. Hoone tellija on Siseministeerium. Hoone ehituse maksumuseks kujunes 2,76 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.