Liigu sisu juurde

Urmas Sõõrumaa liidab kolm ehitusettevõtet

U.S. Investi juhatuse esimees Martin Ühtegi, U.S. Investi omanik Urmas Sõõrumaa, U.S. Invest juhatuse liige Tarmo Keskküla, U.S. Investi õigusnõunik Monika Sehver, Bildgren Investi ja Bildgren Ehituse juhatuse liige Urmas Kaasik, Bildgreni esindanud Nove advokaadibüroo advokaat Laura Raadik ja Bildgren Invest ja Bildgren Ehitus juhatus liige Ahto Aruväli.Foto: U.S. Invest

Urmas Sõõrumaa saab enda kontrolli alla kolm ehitusettevõtet, kui talle kuuluv Koda Ehitus ning Ahto Aruväli enamusosalusega Bildgren Ehitus ja Kiikri Ehitus liituvad ühtseks ehitusettevõtete grupiks.

Uue valdusettevõtte nimeks saab Bildgren OÜ ja peale tehingu lõpuleviimist saavad uue ettevõtte osanikeks 60% ulatuses Sõõrumaa (läbi U.S. Investi) ning 40% ulatuses Bildgren Invest, mis kuulub võrdsetes osades Ahto Aruvälile ja Kiirki Ehituse juhile Urmas Kaasikule. Tehingu peab heaks kiitma konkurentsiamet.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Kiikri Ehituse juht, Bildgren Investi ja Bildgren Ehituse juhatuse liige Urmas Kaasik Urmas Sõõrumaa arendatud Park Tondi ärimaja avamisel.Foto: U.S. Invest

Uue valdusettevõtte all jäävad kolm ehitusfirmat tegutsema eraldi juriidiliste kehadena. Sõõrumaale kuuluva U.S. Investi juhatuse esimees Martin Ühtegi ütles, et kõikides tütarettevõtetes ei oma uus valdusfirma 100% osadest, näiteks Bildgren Ehituses on väikesed osalused kaheksal töötajal, kes jäävad ka edaspidi firma osanikeks.

Ühtegi avaldas lootust, et liitumisel tekkiv laiapõhisem grupp annab kõikidele liitunud ettevõtetele uue hingamise. Valdusettevõtet Bildgren OÜ-d asuvad juhtima Aruväli ja Kaasik.

Gruppi hakkab kuulma kolm ettevõtet:

  • Bildgren Ehituse tegevusvaldkonnaks saab olema ehituse peatöövõtt. Selle aasta kevadel asutatud ettevõte oli seni Ahto Aruväli kontrolli all, talle kuulus enam kui 85% ettevõttest. Maksuameti andmetel oli firmal kolmandas kvartalis üheksa töötajat ja ettevõte tegi kolme kuuga enam kui 170 000 eurot käivet.
  • Kiikri Ehituse tegevusvaldkonnaks on samuti ehituse peatöövõtt. Ettevõte kuulus Mart Habakuke kontrolli olevale Metro Holdingule, aga alates 2. oktoobrist on firma omanik Bildgren Ehitus. Maksuameti andmed näitavad, et firma tegevus on viimase aasta jooksul kokku kuivanud – aasta eest 16 inimesele palka maksnud firmas pole enam ühtegi töötajat. Firma müügitulu on selle aasta algusest iga kvrartaliga kordades kukkunud: esimeses kvartalis tegi Kiikri Ehitus enam kui 4,4 miljonit eurot käivet, teises kvrartalis ligikaudu 1,6 miljonit ja kolmandas kvartalis 400 000 eurot.
  • Koda Ehituse fookuses on aga kütte-, ventilatsiooni- ja jahutustööde teostamine ning nõrkvoolutööde ehitus. Koda Ehitus on 21 aastat tegutsenud firma, mille senine omanik Mait Mäe müüs möödunud aastal Sõõrumaale kuuluvale Forus Grupile. Samal aastal vajus ettevõte enam kui 400 000 euroga kahjumisse. Negatiivse tulemuse põhjustena tõi ettevõte välja järsu käibelanguse ja ebaõnnestunud Viimsi Artiumi projekti. Sel aastal on maksuameti andmetel ettevõte käibe kasvule pööranud, aga enam kui kahekordseks on kasvanud ka töötajate arv – aasta eest 15 inimesele tööd andnud firmas on nüüd 33 palgasaajat.
Urmas Sõõrumaa.Foto: U.S. Invest

“Ühisettevõttes liidetakse U.S. Investi kinnisvaraarenduse pikaajaline know-how Bildgreni meeskonna laiapõhjalise ehituskogemusega,” ütles U.S. Invest nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa. “Arvestades keerulist olukorda ehitusturul saab uus ehitusettevõte alustada puhtalt lehelt ning võtta arvesse omanike laiapõhjalisi teadmisi ehitus- ja kinnisvaraarenduse valdkonnast. Leidsime, et ehitusalane tugev kompetents grupi sees on vajalik, sest aeg on hetkel võimalusterohke ning nõuab tarka ning usaldusväärset käitumist. Bildgren peab ehitusturul end teostama konkurentsivõimelise partnerina, nii nagu meie hakkame kinnisvaraarendustes ehitushankeid vaatama läbi konkurentsiprisma. Ainult nii saab olla edukas.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.