Liigu sisu juurde

Uuring: kinnisvaraettevõtjad ootavad tehingute arvu ja hindade langust

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) korraldatud uuring näitab, et kinnisvaraettevõtjate ootused turu edasiste arengute osas on aastatagusest pisut positiivsemad, kuid siiski oodatakse tagasiminekut nii tehingute arvus kui hindades.

“Aasta tagasi novembris oli energiakriis oma tipphetkel ja teadmatust oli palju,” kommenteeris uuringu tulemusi EKFLi juhatuse liige Tõnu Toompark. “See muutis kinnisvaraettevõtjad pessimistlikuks ja üsna valdav oli ootus, et nii tehingute arv kui hinnad liiguvad miinuse poole. Tänavuseks novembriks on teadmatus vähenenud, kuid ainult mõnevõrra. Ettevõtjate ootus on jätkuvalt kinnisvaratehingute ja hindade vähenemise suunas, kuid enam mitte nii üksmeelselt, kui eelmisel aastal.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kinnisvaraettevõtjate ootused on negatiivsed nii äripindade kui elamispindade osas, samuti nii kinnisvara ostu-müügi- kui ka üüritehingute osas.

Toompark leidis, et 2020. aasta massiivne rahatrükk ja miinuses euribor lükkas kinnisvaraturule sisse liiga suure hoo, mis kestis kuni 2022. aasta alguseni. Kinnisvaraturu mõningane jahtumine ja muutunud intressimäärade keskkonnaga kohanemine on tema sõnul enam kui ootuspärane.

Uuringust selgus, et siiski on kinnisvara valdkonnas ettevõtjaid, kes prognoosivad eeloleva poole aasta jooksul nii ettevõtte töötajate arvu kui käibe suurenemist.

“Hea on tõdeda, et ettevõtjate positiivne tulevikuvaade ei ole päris kadunud,” nentis Toompark. “Ettevõtjad peavadki võimalusi otsima ja ebasoodsa keskkonna kiuste leidma uusi ärivõimalusi. Mõeldes viimase 15 aasta kriisidele on päris mitmeid ettevõtteid, kes on just kõige raskematel aegadel alguse saanud või juba toimivat ettevõtet oluliselt laiendanud.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.