Liigu sisu juurde

Veskimetsa tänav Tallinnas ehitatakse ümber jalakäijasõbralikuks

Veskimetsa tänav jääb kahesuunaliseks, säilitatakse suurim lubatud sõidukiirus 30 km/h ning ristumistel parema käe reegel. Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Tallinn plaanib lähiaastatel rekonstrueerida Veskimetsa tänava selliselt, et tekiks terviklik ruumiline lahendus kõikidele liiklejatele ja säiliks olemasolev rohelus. Haabersti linnaosa vanema Oleg Siljanovi kinnitusel pööratakse rekonstrueerimisel erilist tähelepanu jalakäijate vajadustele.

“Selleks, et Veskimetsa tänav oleks jalakäijasõbralik, on kõik ristumised kõrvaltänavatega projekteeritud üles tõstetuna ning ristmikele on kavandatud katkematud jalgteed,” kirjeldas Siljanov, kelle hinnangul muudetakse sel moel tänavaületused jalakäijatele lihtsamaks ja ohutumaks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Rekonstrueerimise käigus rajatakse linnaosa vanema kinnitusel ka korralikud jalg- ja jalgrattateed, uuendatakse valgustust ja korrastatakse parkimiskohti.

Veskimetsa tänav jääb kahesuunaliseks, säilitatakse suurim lubatud sõidukiirus 30 km/h ning ristumistel parema käe reegel. Külaliste parkimiseks on Veskimetsa tänavale kavandatud kümme parkimiskohta ja üks peatuskoht. Parkimiskohad on projekteeritud tänava äärde selliselt, et nende rajamise pärast ei tuleks olemasoleva kõrghaljastuse mahtu vähendada.

Külalisparkimiskohad ja kinnistute sõidukite juurdepääsud on projekteeritud betoonkivist sillutisega, mille vuukides kasvab muru. Muruvuugiga kivid suurendavad sademevee immutamise võimalust pinnasesse ja samal ajal ka vähendavad osaliselt visuaalselt täiskattega alade mahtu. Looduspõhised sademevee lahendused, sademevee hajutamine ja immutamine kohapeal on osa projekti eesmärkidest.

Veskimetsa tänav on kaardil tähistatud punasega. Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Veskimetsa tänav on rohke kõrghaljastusega tänav, kus kasvab eri liiki puid (soo- ja arukased, vahtrad, tammed, hõberemmelgad, sanglepad, männid, kuused ja hobukastanid). Haljastus on peamiselt heas tervislikus seisundis, tänaval esineb ka väärtuslikku haljastust (II väärtusklass) ja olulist haljastust (III väärtusklass).

Lisaks puudele on Veskimetsa tänaval rohkelt madalhaljastust ehk põõsaid ja hekke. Projektlahendusega säilitatakse maksimaalselt olemasolevat kõrg- ja madalhaljastust, olemasolev puistu korrastatakse. Projekteeritud on nii lehtpuid ja -põõsaid kui ka uusi istutusalasid püsikute ja sibullilledega.

Veskimetsa tänava põhiprojekti avalik tutvustus toimub teisipäeval, 7. novembril 2023 kell 17.30 Microsoft Teams’i vahendusel: https://tinyurl.com/veskimetsa.

Projektiga on võimalik tutvuda veebilehel tallinn.ee/veskimetsa.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.