Liigu sisu juurde

1Partner Kinnisvara juht: Tallinna kinnisvaraturg on “vajaduspõhine”, investorite jaoks pole see hetkel atraktiivne

Tallinnas müüdi septembris 655 korterit, neist kalleim 968 000 euroga. Kokku tehti kinnisvaraga 817 ostu-müügitehingut, mis on ligi 4 % võrra vähem kui augustis ja ligi 8% vähem kui aasta varem samal ajal. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Pealinna korteriturul tõusis keskmine ruutmeetri hind taas veidi üle 3000 euro, kuid tehinguid toimus augustiga võrreldes 4% vähem, mis annab 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri hinnangul alust prognoosida lähiajal praeguse hinnataseme püsimist.

“Turg on selgelt vajaduspõhine ehk kortereid ostetakse peamiselt enda tarbeks,” ütles Martin Vahter.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tema hinnangul pole investorite jaoks tänaste intressimäärade ja Talternatiivide juures see äri hetkel atraktiivne, mistõttu tehakse tippajaga võrreldes tehinguid ligikaudu kolmandiku võrra vähem.

“Keskpankade poliitika kõrge intressi kaudu tarbimist vähendada ja niimoodi inflatsiooni ohjeldada on ka kinnisvarasektorisse oma jälje jätnud.,” märkis Vahter.

Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind oli septembris 3047 eurot, mis on 3% rohkem nii kuu varasema kui eelmise aasta septembriga võrreldes.

“Jätkuvalt kehtib klassikaline nõudluse ja pakkumise vahekorra põhimõte ehk uut hinnatõusu ei ole oodata enne, kui tehingute arv kasvama ja valik kahanema hakkab,” kommenteeris Martin Vahter värsket statistikat.

“Järelturg ja üüriturg toimivad täiesti normaalselt, kuid uute korterite osas on ajad selgelt vaiksemad. Kokkuvõttes võib öelda, et käesolev sügis on koduostja jaoks valiku mõttes päris hea aeg.”

Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind oli septembris 2806 eurot ehk 0,7% kõrgem kui augustis ja eelmise aasta septembriga võrreldes 1,5% kallim. Tallinnas müüdi septembris 655 korterit, neist kalleim 968 000 euroga. Kokku tehti kinnisvaraga 817 ostu-müügitehingut, mis on ligi 4 % võrra vähem kui augustis ja ligi 8% vähem kui aasta varem samal ajal. Tallinna kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli septembris ligikaudu 175 miljonit eurot.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust. 1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.