Liigu sisu juurde

Aastaga on Tallinna kinnisvaratehingute koguväärtus vähenenud üle 40 protsendi

2023. aasta maikuuga võrreldes langes Tallinna kinnisvaraturu tehingute koguväärtuse 43% võrra.Foto: Oleksandr Pidvalnyi / Pixabay

Maikuine suvepalavus andis hoobi Tallinna korterituru tehinguaktiivsusele ning ostu-müügitehingute arv langes aprilliga võrreldes pea kümnendiku võrra, kommenteeris 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter. Keskmine ruutmeetri hind püsib kindlalt üle 3000 euro. 

“Kinnisvaraturg häälestas end tänavu traditsiooniliselt rahulikumale suvelainele juba maikuus. Samas, kuna aprillis tehti märtsiga võrreldes 17,2% rohkem tehinguid, siis ei tasu maikuu tagasihoidlikku tehinguaktiivsust ka liigselt üle tähtsustada,” ütles Vahter, kelle sõnul on turg sel kevadel siiski olnud oodatust tehinguvaesem.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Juuni võib hoolimata jaanipäevast veel tubli tulemuse teha, kui käesoleva nädala teises pooles tuleb kauaoodatud uudis Euribori langetamisest,” lisas Vahter ostuhuviliste arvukusele viidates. 

“Eks turul on endiselt ka neid, kes loodavad tabada parimat ostuhetke, kuid vaadates tehingunumbreid, siis ei viita miski, et hinnad peaksid allapoole liikuma. Üksikuid kauaks seisma jäänud asju on soodsamalt müüdud, kuid üldiselt hinnad on püsinud ning soodsama hinnaklassiga varadel vaikselt ent kindlalt isegi ülespoole nihkunud,” kirjeldas Vahter hetkel kinnisvaraturul toimuvat. 

1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

Maikuus oli Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind 3047 eurot ja aprillis 3052 eurot. Mediaanhind oli maikuus 2910 eurot ja aprillis 2918 eurot ruutmeetri kohta. Kõige kallim korter läks pealinnas kaubaks 764 000 euroga. Tallinnas tehti lõppenud kuul kinnisvaraga kokku 844 ostu-müügitehingut ehk 3% võrra vähem kui aprillis.

2023. aasta maikuus tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1185 tehingut. Tänavu mais Tallinnas tehtud kinnisvaratehingute koguväärtus oli ligikaudu 140 miljonit eurot ehk 3% vähem kui aprillis, 2023. aasta maikuuga võrreldes toimus tehingute koguväärtuse 43% suurune langus. 

Käesoleva aasta mais müüdi Tallinnas 25 hoonestatud elamumaa kinnistut ehk 2 rohkem kui märtsis. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi 4 567 727 euro eest. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.