Liigu sisu juurde

Aasta parimaks betoonehitiseks valiti eramu Pirital Purje tänaval

Aasta betoonehitis 2023:
Aasta betoonehitis 2023: eramu Tallinna Pirita linnaosas Purje tänaval. Foto: Eesti Betooniühing

Tänasel betoonipäeval kuulutati välja konkursi “Aasta betoonehitis 2023” võitjad. Tänavu 24. korda korraldatud konkursile esitati 22 ehitist ning peaauhinna pälvis eramu Tallinna Pirita linnajaos Purje tänaval, mis võitis ka Betooniühingu poolt Facebookis korraldatud rahvahääletuse.

Žürii hinnangul esindab võitnud betooneramu ajatut modernismi, mida iseloomustab vormide lihtsus ja detailide ning sõlmede filigraansus.
Eramu ehituskonstruktiivne ja insener-tehniline läbimõeldus on žüriiliikmete kinnitusel muljetavaldav, mis on sündinud tellija, arhitekti, konstruktori ja ehitaja suurepärase koostöö tulemusena.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Žürii hinnangul esindab võitnud betooneramu ajatut modernismi. Foto: Eesti Betooniühing

„Väga hea arhitektuur ja konstruktoritöö, kõik on paigas, hästi läbimõeldud,” kiitis žürii esimees Aadu Kana.

“Kõik kommunikatsioonid on ära peidetud, tehtud väga suur ja hoolikas ettevalmistustöö, enne kui hakati betooni valama. Näha on, et kõik maja rajanud osapooled, eesotsas tellijaga, armastavad betooni. Filigraanne teostus. See ongi betoonmaja,” ütles Kana.

Aasta betoonehitis 2023: eramu Tallinna Pirita linnaosas Purje tänaval.
Eramu ehituskonstruktiivne ja insener-tehniline läbimõeldus on žüriiliikmete kinnitusel muljetavaldav.Foto: Eesti Betooniühing

Eramu Purje tänaval

  • Arhitektid: ÖÖ-ÖÖ Arhitektid (Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör, Silver Liiberg)
  • Sisearhitekt: ÖÖ-ÖÖ Arhitektid OÜ: Mari-Liis Süld
  • Tellija: eraisik 
  • Konstruktor: Estkonsult OÜ 
  • Peatöövõtja: Mõttegrupp OÜ 
  • Betoonitööd: PR Betoon OÜ
  • Betoon: Heidelberg Materials Betoon AS 
  • Betoonikosmeetik: Grest OÜ 
  • Raketis: PERI AS.   

Eriauhinna pälvis Kalevi staadioni tuletorn, mille arhitektuurse lahenduse töötasid välja molumba OÜ arhitektid Karli Luik, Johan Tali ja Harry Klaar. 

Žürii kiitis tuletorni loojaid innovaatilise ja uuendusliku betoonelementide ja paigalvalatud betooni pinnaviimistluse väljatöötamise eest. Selge ja pilkupüüdev arhitektuurne lahendus sobitub žürii hinnangul hästi maastikku ning seob endas orgaaniliselt erinevad funktsioonid nagu esinduslik pääslahoone, tuletorn ja tehnorajatis.

Kalevi staadioni tuletorn.
Žürii kiitis Kalevi staadioni tuletorni loojaid innovaatilise ja uuendusliku betoonelementide ja paigalvalatud betooni pinnaviimistluse väljatöötamise eest.Foto: Eesti Betooniühing

Žürii esimehe Aadu Kana hinanngul on arhitektid ja ehitajad torni betoonelementidega tõsiselt vaeva näinud.

“Loodame, et molumba arhitektide uuenduslikud ideed Kalevi staadioni kaasajastamiseks jõuavad ka võiduka finišini – praeguseks on need finantside puudumise tõttu realiseerunud vaid osaliselt,” märksi kana.

Betooniühingu poolt korraldatud rahvahääletuse Facebookis võitis – eramu Pirita-Kosel. Arhitektuur – ÖÖ-ÖÖ Arhitektid OÜ: Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör.

Eesti Ehitusinseneride Liidu eriauhinna sai Riia mnt viadukti konstruktor Kaido Sooru ettevõttest Skeleton OÜ. 

Äripäeva ehitusuudiste eriauhinna sai ehitusettevõte Dreibau OÜ Kiviõli Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone ehituse peatöövõtu eest.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.