Liigu sisu juurde

Analüütik: Eften Real Estate Fundi õiglane aktsiahind on turul küsitavast 20% kõrgem

Enlight Research ja 1Partner Advisory avaldasid esmakordselt Eften Real Estate Fund AS-i aktsia analüüsi, milles öeldakse, et fondi aktsia õiglane hind on 21,84 eurot. Täna pärastlõunal sai börsil aktsiat osta hinnaga 18,1 eurot.

Analüüs ütleb, et ettevõtte positsioon on tugev kahel põhjusel:

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
  • Hea üüritootlus. Efteni fondi varade jooksev tootlus on 7,9%, mis ületab täna laenuraha eest küsitavat 5-6% taset ja annab võimaluse soetada varasid kinnisvaraomanikelt, kelle laenukulu ületab varade tootlust. Analüütik näeb kõrgel üüritootlusel kolme põhjust: varad on ostetud madala hinnaga (50% portfellist enne 2015. aastat), neid on mõõdukalt ümber hinnatud (3,5% võrreldes soetushindadega) ja ettevõte on suutnud üürihindu tõsta (2023 esimese kvartali üürid olid 6% kõrgemad kui aasta varem samal ajal).
  • Madal laenukoormus. Analüütiku hinnangul ei tohiks ettevõttel tekkida raskusi laenude refinantseerimisel.

“Efteni aktsia on alates 2021. aasta tipust langenud umbes 30%,” kirjutab analüütik. “Pikaajalisele investoritele võib praegune hinnatase olla huvitav, kuigi kinnisvarasektori põhja on võimatu ennustada.”

Tulevikus kavatseb Enlight Research koos 1Partner Advisoryga avaldada Eften Real Estate Fund AS-i aktsia kohta kaks analüüsi aastas.

Eften Capital AS-i tegevjuht Kristjan Tamla ütles börsiteates, et tal on hea meel, et Baltikumi professionaalseim aktsiaanalüüsidele keskenduv ettevõte alustas Eften Real Estate Fund AS-i analüüsimist. “Enlight Researchi aruandeid hindavad kõrgelt nii kohalikud kui ka rahvusvahelised investorite kogukonnad. “Meile on julgustav tõdeda, et Efteni portfelli tugevusele ja konservatiivse finantsvõimenduse hoidmise strateegiale annab nüüd kõrge hinnangu ka sõltumatu analüüs,” lausus ta.

Mattias Wallander Enlight Researchist nentis, et Eften on esimese kinnisvaraettevõte, mida ta analüüsib. “EfTEN Real Estate Fund AS ja EfTEN Kinnisvarafond AS ühinemisel aastavahetusel tekkis analüüsi algatamiseks piisava suurusega ettevõte,” selgitas ta. “Kinnisvarasektor on käesoleval hetkel n.ö moest välja, kuid see loob häid pikaajalisi võimalusi.”

Wallander rääkis, et 1Partner Advisory ekspertide panus hindamisse pani teda mõistma, et kõrge hinna ja raamatupidamisliku väärtuse suhe (price-to-book ratio) ei tähenda automaatselt, et ettevõte on kallis, vaid oluline on hinnata iga kinnisvaraobjekti eraldi, arvestama peab finantsvõimenduse tasemega ja laenude refinantseerimise võimekusega.

1Partner Advisory esindaja Mihkel Pärtel kiitis, et Eftenil on hästi hajutatud portfell, mis on vastupidav muutustele intressikeskkonnas. “Eften on säilitanud konservatiivse varade soetamise strateegia, mis toob kaasa kõrgema oodatava tootluse võrreldes konkurentidega,” hindas ta. “Varade konservatiivne hinnastamine jätab investeerimiskeskkonna muutumisel piisavalt ruumi tulevasteks kasvuvõimalusteks. Koos madala laenukoormusega võimaldab see fondil edukalt läbida praegust majandustsüklit.“

Eften Real Estate Fund on ainus Nasdaq Tallinna Väärtpaberituru Balti põhinimekirjas noteeritud kinnisvarafond, mille turukapitalisatsioon on ligikaudu 200 miljonit eurot. Fond alustas tegevust 2015. aastal Eften Real Estate Fund III nime all ja selle aktsiad noteeriti Nasdaq Tallinna Väärtpaberiturul 2017. aastal. Tänaseks on fondi portfellis 35 kinnisvaraobjekti kolmes Balti riigis.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega