Liigu sisu juurde

Analüütik: Staadioni 8 krundi mõistlik müügihind peaks olema küsitavast poole väiksem

Staadioni 8 hoone on kavandatud kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega. Foto: Sirkel & Mall

Kohtutäitur on pannud taas oksjonile Tallinnas Kalevi staadioni lähedal asuva Staadioni 8 krundi, sel korral on hinda vähendatud 4 980 000 eurolt 4 731 000 eurole. Kinnisvaraanalüütik Risto Vähi hinnangul oleks mõistlik müügihind vähemalt kaks korda väiksem.

Ostjale pakutakse hoonestamata 1671 ruutmeetri suurust maatükki, millest 75% on elamu- ning 25% ärimaa. Krundil on olemas ehitusluba ning projekt äri- ja eluhoone rajamiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Oksjonit võiks tegelikult alustada hinnaga ca 2,1 miljonit eurot, kuhu see 2019. aastal, kriisivabal ajal, langes,” arvas Vähi, kelle hinnangul on fakt, et kinnistul on olemas kehtestatud detailplaneering, likviidsust tõstev asjaolu.

“Probleemiks võib osutuda vaidlus Spordiselts Kaleviga, sest ostja sooviks saada siiski probleemivaba kinnistut,” märkis ta.

Kinnistule on seatud hüpoteek summas 1 400 000 eurot Versobank AS (likvideerimisel) kasuks ja kohtulik hüpoteek summas 400 000 eurot MTÜ Eesti Spordiselts Kalev kasuks, millised eduka enampakkumise korral kustutatakse.

Pea kümne aasta eest ehk 2015. aastal andis Tallinna linnavalitsus loa Kalevi staadioni kõrvale äri- ja eluhoone rajamiseks. Arhitektuuribüroo Sirkel & Mall poolt projekteeritud maja ehitamine pidi tollaste plaanide kohaselt maksma 11 miljonit eurot ning 7500-ruutmeetrise kogupinnaga hoone oleks pidanud valmima 2016. aastal.

Krundile äri -ja eluhoone püstitama pidanud arendaja Amkor Invest OÜ ei suutnud aga plaane teoks teha ja läks 2019. aastal pankrotti. Alates sellest ajast on krunti üritatud mitmel oksjonikatsel maha müüa.

Kui esimene müügikatse 2019. aastal tehti 2,66 miljoni euro suuruse alghinnaga, siis 2020. alguseks oli hinda järk-järgult langetatud juba 2,05 miljoni euroni. Ka selle hinnaga ei leitud tollal ostjat. Seega ei tundu kuigi tõenäoline ka see, et 25. märtsil algav enam kui kaks ja pool kõrgema alghinnaga oksjon reaalseid ostuhuvilisi kohale tooks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.