Liigu sisu juurde

Maatükk Kalevi staadioni kõrval läheb pea viie miljoni euro suuruse alghinnaga oksjonile

Staadioni 8 hoone on kavandatud kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega. Foto: Sirkel & Mall

Kohtutäitur on pannud 4,98 miljoni euro suuruse alghinnaga oksjonile Tallinnas Kalevi staadioni lähedal asuva Staadioni 8 krundi.

Ostjale pakutakse hoonestamata 1671 ruutmeetri suurust maatükki, millest 75% on elamu- ning 25% ärimaa. Krundil on olemas ehitusluba ning projekt äri- ja eluhoone rajamiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Juba 2015. aastal andis Tallinna linnavalitsus loa Kalevi staadioni kõrvale äri- ja eluhoone rajamiseks. Arhitektuuribüroo Sirkel & Mall projekteeritud hoone ehitamine pidi tollaste plaanide kohaselt maksma 11 miljonit eurot ning 7500-ruutmeetrise kogupinnaga hoone oleks pidanud valmima juba 2016. aastal.

Arendaja pankrotistus viis aastat tagasi

Kinnistu tollaseks omanikuks oli Amkor Invest OÜ, mida juhtis Miroslav Berezovski. Krundi uueks omanikuks sai mõni aeg hiljem toimunud vangerduse tulemusena Berezovski teine ettevõte Staadioni 8 OÜ, ent selle ettevõtte pankrot kuulutati välja juba 2019. aasta aprilli teises pooles.

Samal aastal toimus esimene katse Staadioni 8 krundi müümiseks oksjonil – 2,66 miljoni euro suuruse alghinnaga oksjon ebaõnnestus. Loetud nädalad hiljem korraldati teine müügikatse 2,4 miljoni eurose alghinnaga. Ka see ebaõnnestus. 2019. aasta lõpuks oli hind langenud 2,27 ja seejärel 2,16 miljoni euroni ning 2020. aasta alguses langetati hinda veel, 2,05 miljoni euroni, ent ka märkimisväärne hinnalangus ei toonud kohale ostuhuvilisi.

Tänavu 31. jaanuaril algaval oksjonil on krundi alghind tõusnud üle kahe korra, 4 98 miljoni euroni.

Kinnistule on seatud hüpoteek summas 1 400 000 eurot Versobank AS (likvideerimisel) kasuks ja kohtulik hüpoteek summas 400 000 eurot MTÜ Eesti Spordiselts Kalev kasuks, millised eduka enampakkumise korral kustutatakse.

Hetkel on käimas ka kohtuvaidlus Staadioni 8 OÜ ja MTÜ Eesti Spordiselts Kalev vahel kinnistu müügi teemal, ent kumbki osapool ei olnud nõus Ehituslehele vaidlust lähemalt kommenteerima.

Staadioni 8 on praeguse projekti järgi esimesele korrusele ette nähtud kaubanduspinnad ning teise korruse pindalast on kuni 300 m² ette nähtud büroopindadeks. Ülejäänud hoone koosneb 34 korterist.Foto: Sirkel & Mall

Kaheksa korrust ja 34 korterit

Maja, mille ühel küljel paikneb kergejõustikuhall, on kavandatud kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega. Projekti kirjelduses on öeldud, et planeeritava hoone üldmaht on väga lihtne ja sama idee kandub edasi ka välisilmes.

“Hoone on väljast tume klaaskast, mille esimestel korrusel on kasutatud klaasi vastandamiseks ka betoonist välispinda,” seisab kirjelduses.

Staadioni 8 kaks maa-alust korrust on projekti kohaselt kavandatud parkimisele. Esimesele korrusele on ette nähtud kaubanduspinnad ning teise korruse pindalast on kuni 300 ruutmeetrit ette nähtud büroopindadeks. Ülejäänud hoone koosneb 34 korterist.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega