Liigu sisu juurde

Arco Vara alustab Kodulahe kvartali eelviimase etapi väljaarendamist, mis valmib 2025. aasta jõuludeks

Kodulahe kvartali eskiis
Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistule rajab Arco Vara sel aastal kolm uudse välisilmega kortermaja. Foto: Apex Arhitektuuribüroo

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu Arco Vara rajab kolm kortermaja. Tegemist on Kodulahe kvartali arenduse eelviimase etapiga.

Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul on arendaja jaoks detailplaneeringu vastuvõtmine oluline verstapost, kuna see võimaldab alustada konkreetsete ehitustähtaegade planeerimist, mis on seniajani olnud niinimetatud hallis alas.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ettevõte plaanib Kodulahe kvartali järgmise, kolmest kortermajast koosneva etapi ehitustöödega alustada käesoleva aasta keskel. Uues etapis valmib kolm erinevat tüüpi kortermaja, kus on kokku vaid 62 korterit ja neli äripinda.

Eelmisel aastal korraldas Arco Vara koostöös Tallinna linnaplaneerimise ametiga arhitektuurikonkursi, leidmaks terviklahendust Soodi 6 kinnistule. Konkursi tulemusena jätkatakse Kodulahe elamukvartali järgmise etapi väljaarendamist Apex Arhitektuuribüroo kavandi UKAUKA alusel.

Kodulahe kvartal
Kohalikule kogukonnale lisab Miko Niinemäe hinnangul olulist väärtust ka kinnistu lõunaküljele rajatav mänguväljakuga roheala.Foto: Apex Arhitektuuribüroo

“Konkursi võidutöö ühendas väljapaistvalt Kodulahe Kvartali, Stroomi ranna ja Paldiski maantee kergliikluse aladega, säilitades sealjuures privaatsed terrassialad,” sõnas Niinemäe. Tema hinnangul lisab kohalikule kogukonnale olulist väärtust ka kinnistu lõunaküljele rajatav mänguväljakuga roheala. Hoonetevaheline maa on planeeritud autovabaks.

Lisaks uues etapis valmivale kolmele kortermajale arendab Arco Vara uued kergliiklus- ja autoteede ühendused Paldiski maantee suunal. Täiendavalt on alale linna poolt kavandatud uue lasteaia ehitamine, et tagada kogukonnale kodulähedased teenused.

Kodulahe kvartal
Hoonetevaheline maa on Kodulahe kvartalis planeeritud autovabaks.Foto: Apex Arhitektuuribüroo

Niinemäe kinnitusel algab Soodi 6 korterite müük juba järgmises kvartalis ja uued koduomanikud saavad korteritesse sisse kolida 2025. aasta jõuludeks. Projekti investeeringu suuruseks on arendaja kavandanud kokku 14 miljonit eurot. “Ehitamise osas annab aga kindlust see, et peatöövõtjaks on ka sel objektil planeeritud meie oma tütarfirma Arco Tarc ja me ei sõltu nii palju välistest teguritest,” lisas Niinemäe.

Arco Vara arendab Kodulahe elamukvartalisse kokku ligi 700 kodu. Soodi 6 planeering on üks viimastest etappidest Stroomi rannaga piirneva elamurajooni väljaehitamisel. Veel on detailplaneeringu algatamiseks edastatud naaberkrundi Lammi 6 väljaarendamise projekt. “Kogu ala valmimisel on kodud loodud ligikaudu 2000-le inimesele,” ütles Niinemäe.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.