Liigu sisu juurde

Arco Vara jäi esimeses kvartalis 349 000 euroga kahjumisse

Arco Vara juht Miko Niinemäe.Foto: Raul Mee

Arco Vara teatas börsile, et jäi esimeses kvartalis 349 000 euroga kahjumisse, kolme kuu jooksul müüs ettevõte müüdi kolm korterit ja ühe äripinna.

Grupi kvartali müügitulu oli 990 000 eurot, mis on peaaegu neli korda rohkem kui 2023. aasta esimese kvartali müügitulu 253 tuhat eurot. 2023. sama perioodi müügitulu koosnes peamiselt Madridi ärihoone käitusest. 2024. aastal Madridi ärihoonet enam grupis ei ole, see müüdi 2024. aasta I kvartalis.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kinnisvara müük grupi enda arendusprojektides oli 927 000 eurot (2023. aasta esimeses kvartalis 7 000 eurot).

Esimese kvartali ärikahjumiks kujunes 208 000 eurot ja puhaskahjumiks 349 tuhat eurot. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on kahjum suurenenud: aasta eest sai grupp ärikahjumit 184 000 eurot ja puhaskahjumit 291 000 eurot.

Aasta kolme esimese kuu jooksul müüs Arco Vara kolm korterit ja ühe äripinna, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes parem tulemus: 2023. aasta esimeses kvartalis vormistati lõppmüüke grupi poolt arendatavates projektides vaid ühele parkimiskohale.

Grupi laenukoormus (netolaenud) kasvas kolme kuuga 1 951 000 euro võrra 10 559 000 euroni. Grupi intressikandvate kohustuste kaalutud keskmine intressimäär oli 31. märtsi seisuga 7,8%, mis on 0,4% võrra madalam võrreldes eelmise kvartali lõpu (31. detsember 2023) seisuga.

Arco Vara juhi Miko Niinemäe kommentaar tulemustele:

Alanud aasta alguses on vedavaks teemaks keskpanga intressimäära langetamine, mis annab lootust majanduse aktiivsemaks muutumisele. Siiski ei tasu loota meist sõltumatute tegurite abile, vaid peame realistlikult hinnates jätkama valminud ja planeerimisel olevate arenduste realiseerimisega.

Esimeses kvartalis tegelesime peamiselt Kodulahe valminud korterite müügi ja Soodi 6 arenduse müügi ettevalmistusega. Lisaks oleme jätkanud ehitustöödega Bulgaarias ja detailplaneeringu menetlusega Arcojärvel. Kolme läinud kuu müügitempo osutus planeeritust natuke aeglasemaks, mistõttu on Arco Vara grupi müügitulu ja kasum seatud plaanist vähesel määral madalam. Vaatamata planeeritud väiksemast müügitulust on ettevõtte kapitaliseeritus väga hea, kuna näeme ligi 60%-list omakapitali suhet varadesse. Samuti on ettevõtte jooksva 4 kvartali omakapitali tootlus lähedal meie eesmärgile 20%.

Arco Tarci meeskond jätkab ehitustöid Helme 18 aadressile rajatava padelikeskusega, mida soodustab ka lõpliku ehitushinna prognoositav mõningane vähenemine. Ehitatav padelikeskus on üürilepinguga 100% kaetud ja sporti saab keskuses harrastama hakata aasta viimases kvartalis.

Graafikus jätkab ka meie Bulgaaria meeskond Botanica Lozen Residences ehituse ja arendusega. Arenduses on müüdud ligikaudu 40% hoonetest, kui valmimiseni on eeldatavalt 9 kuud. Teises kvartalis on oodata Botanica Lozen arenduse järgmise etapi ehitusluba, mis võimaldab soodsas turuolukorras alustada järgmiste hoonete müügi ja ehitusega.

Järgmisse kvartalisse vaadates on meie peamiseks väljakutseks juba valminud kodude müük Kodulahe ja Kuldlehe hoonetes, mis annaks kindlust uute ehitustegevustega alustamiseks. Samuti peame kriitiliselt oluliseks uue arenduskinnistu soetamist, mis on kinnisvaraäri pikaajalisust vaadeldes ettevõtte järgneva viie aasta vaates äärmiselt oluline.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.