Liigu sisu juurde

Arendaja tellis Noblessneri endise valgustusmasti otsa valgusinstallatsioon “Pesa”

Valgusinstallatsioon "Pesa" Noblessneris.Foto: Tõnu Tunnel

Noblessneri sadamalinnaku endise valgustusmasti otsas asub nüüdsest metalli- ja valguskunsti ühendav installatsioon “Pesa”.

Merko teatas, et ettevõtte poolt tellitud taies on loodud elavdama linnaruumi ning innustama vanade ja rakenduseta seisvate tööstusobjektide vääristamist. “Pesa” on esimene osa võimalikust suuremast avaliku linnaruumi kujundamise projektist.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
“Pesa” päevavalguses.Foto: Tõnu Tunnel
“Pesa” õhtuhämaruses.Foto: Tõnu Tunnel

Viieaastase Stina joonistatud kurepesa pildist inspiratsiooni saanud valgusinstallatsioon paikneb Noblessneri sadamalinnakus Peetri tänaval pikalt rakenduseta seisnud valgustusmasti otsas. Teos on vaadeldav nii Noblessneri territooriumilt kui ka mööda Kalaranna tänavat liigeldes.

“Pesa” teostas disainiagentuuri Velvet ja Eesti valgusdisaini stuudio UN-LIKE ühine meeskond. Pesale vormi andvad oksaraod on tehtud Merko ehitusobjektide metallijääkidest, mis on toonitud mastiga sarnaseks. 

“Hoonete silmapaistva arhitektuuri ja korterite kvaliteedi kõrval on inimestele aina olulisem elukeskkond kui tervik,” rääkis Merko Kodude juht Indrek Tarto. “Mida ägedam ja eristuvam see on, mida rohkem võimalusi see pakub ja mida kihvtimad on elemendid kodu ümbruses, seda tähenduslikum on kodukandi lugu. Noblessner on kaunis näide ajaloolise ja uuendusmeelse sümbioosist kaasaegse linnaruumi loomisel.”

Droonikaader valgusobjektist.Foto: Tõnu Tunnel

Koostöös BLRT Grupiga on Merko rajanud Noblessnerisse ajaloolise allveelaevatehase territooriumile kodusid alates 2017. aastast. Tänaseks on seal valminud 505 korterit ja 42 äripinda. Noblessnerist on saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak ning käimas on arhitektuurivõistlus järgmiste uuselamute ja neid ümbritseva linnaruumi lahenduste leidmiseks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.