Liigu sisu juurde

Arhitekt Must avab Pelgulinna Riigigümnaasiumis juubelinäituse “Esimesed kümme”

Lisaks kaasaegsele õppekeskkonnale püüab näitus selle loojate sõnul mõtestada ka teisi ühiskonnale olulisi teemasid nagu linnasüdamete terviklik avalik ruum, linnaruumi uuendamine kahanevates väikelinnades ning arhitektuuri roll piirkonna elujõulisuse tagamisel.Foto: Raul Meel

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuripreemia laureaadiks ja aasta puitehitiseks kuulutatud Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumis avatakse reedel hoone autorite, arhitektuuribüroo Arhitekt Must näitus, mis on pühendatud arhitektuuri ja arhitekti rollile ühiskondlike probleemide lahendamisel. Näitus on avatud 14. veebruarini ning selle raames toimub arhitektide juhendamisel kaks majatuuri. Näitus ja ekskursioonid on kõigile külastajatele tasuta. 

Kuna Arhitekt Must keskendub oma töös enamasti oluliste ja keeruliste objektide loomisele, näiteks kuuluvad nende portfooliosse riigikoolid ja lasteaiad, keskväljakud ja muud avalikud ruumid, siis pakub näitus “Esimesed kümme” külastajatele 10 erinevat teemapüstitust või küsimust, millele püütakse vastuseid otsida läbi teostatud või kavandatud objektide. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Näituse võõrustaja ning ühtlasi ka maketi näol üks näituse eksponente Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium on 85 protsendi ulatuses ehitatud puidust, tõestamaks, et väikese süsinikujalajäljega puit on suurepärane materjal mitte ainult ehituse keskkonnamõjude vähendamiseks, vaid ka õppimist ja arengut toetava keskkonna loomiseks. 

Lisaks kaasaegsele õppekeskkonnale püüab näitus selle loojate sõnul mõtestada ka teisi ühiskonnale olulisi teemasid nagu linnasüdamete terviklik avalik ruum, linnaruumi uuendamine kahanevates väikelinnades ning arhitektuuri roll piirkonna elujõulisuse tagamisel. Ei jää käsitlemata ka kogu maailmas aktuaalne kliimakriisi teema ning see, millist rolli peab kandma arhitektuur kliimasoojenemise vastu võideldes. 

“Kuidas pikendada arhitektuuri eluiga ning vajadust hoonete lammutamiseks, asendamiseks ja ehitamiseks? Kuidas ehitada piiratud ressurssidega planeedil ja sellest lähtuvat muuta ruumide planeerimist? Kuidas luua tänasele elustiilile vastavaid elamismudeleid ning mis on kodu mõiste tasa-arengu ja jagamismajanduse ajastul,” loetles arhitekt Alvin Järving näitusel püstitatud küsimusi.

Järvingu sõnul loodab ta, et näitus paneb nendel teemadel mõtisklema ka koolilapsed, kuna kõik püstitatud küsimused puudutavad just nende tulevikku.

Arhitekt Musta juubelinäitus “Esimesed kümme” avatakse Pelgulinna Riigigümnaasiumis reedel, 19. jaanuaril kell 17.00, ning avamisele järgneb ka arhitektide poolt juhitav majatuur. Näitus jääb koolimajas avatuks 14. veebruarini ning seda on võimalik külastada kolmapäeviti vahemikus 17.00-19.00.

Arhitektide juhendamisel leiab 7. veebruaril aset veel üks majatuur. Näitus ja ekskursioonid on kõigile külastajatele tasuta. Näituse avamisele ja ekskursioonidele eraldi registreerima ei pea.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega