Liigu sisu juurde

Arhitektuurikonkursi võidutöö asemel kerkib Stroomi randa ajutine moodulmaja

Ajutisel rannahoonel on katusega kaetud istumistrepid ja katusel vaateplatvorm.Foto: Jõnn Sooniste

Stroomi rannahoone arhitektuurikonkursi võitnud HGA arhitektide ja Kino maastikuarhitektide töö jääb praegu ehitamata ja linn püstitab selle asemel järgmiseks suveks ajutise puidust moodulmaja.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Manuela Pihlap põhjendas ajutist lahendust asjaoluga, et 2020. aastal välja kuulutatud arhitektuurikonkursil võidu saavutanud projekti elluviimiseks ei leitud ettevõtjat, kes rannahoone valmis ehitaks. “Suursugust rannahoonet praegusel majanduslikult keerulisel perioodil ei ole võimalik ehitada,” lausus ta. “Seega rajatakse uus rannapargiga suhestuv ja kompaktne moodulmaja ajutise lahendusena.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Stroomi rannahoone moodulmaja.Foto: Jõnn Sooniste
Vaade Stroomi rannahoone moodulmajale korvpalliplatsi poolt.Foto: Jõnn Sooniste
Vaade merelt.Foto: Jõnn Sooniste

Tallinna abilinnapea Tiit Terik leidis, et moodulmaja kasutamine võimaldab ka ajutisele hoonele leida huvitav arhitektuuriline lahendus ja disain ning puitkonstruktsioon on hiljem võimalik teisaldada ja anda linlaste kasutusse mõnes teises kohas ja mõnel teisel eesmärgil. Ta lisas, et Stroomi ajutise rannahoone kasutus on planeeritud viieks aastaks.

Praegu toimuvad ettevalmistustööd ajutise hoone rajamiseks. Uus rannahoone on plaanis valmis ehitada 2025. aasta suveks. Rannahoone ehitust valmistab ette Tallinna linnavaraamet.

Moodulmaja eskiisi autor on Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse arhitekt Jõnn Sooniste.

HGA arhitektide ja Kino maastikuarhitektid võitsid tööga “Rannahoov” ahitektuurikonkursi 2020. aastal. Žürii kiitis lahenduse multifunktsionaalsust, mis võimaldanuks pakkuda hooajalisi vaba aja tegevusi aastaringselt nii sise- kui ka välisruumides. “Lisaks toetab hoone ja maastiku terviklik ning elegantne arhitektuur parimal viisil mere ääres viibimist ja kõnetab ümbritsevat looduskeskkonda,” ütles žürii esimees ja toonane Tallinna abilinnapea Andrei Novikov pärast võidutöö selgumist.

Võidutöö autorid olid Tomomi Hayashi, Grete Liis Nagelmann ja Jüri Nigulas arhitektuuribüroost HG Arhitektuur ning Juhan Teppart ja Mirko Traks maastikuarhitektuuribüroost KINO.

Võidutöö: vaade merelt.Foto: HG Arhitektuur
Vaade ranna poolt.Foto: HG Arhitektuur
Vaade võidutööle Kolde puiestee poolt.Foto: HG Arhitektuur
Võidutöö: lisaks rannahoonele pakkusid arhitektid välja võimaluse ehitada tulevikus parkla asemele äripindadega parkimismaja.Foto: HG Arhitektuur
Rannahoone paviljonid, kus saaks kiikuda ja köiel ronida.Foto: HG Arhitektuur

Pärast võidutöö selgumist püüdis linn leida eraettevõtjat, kes hoonestusõiguse vastu võidutöö valmis ehitaks, aga see ei õnnestnud. 2022. aasta lõpus lammutas linnavalitsus 1996. aastal ehitatud senise rannahoone ja hakkas otsima ideid, kuidas rannahoone soodsamalt rajada.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.