Liigu sisu juurde

Baltic Horizon Fondi üldkoosolek kukkus läbi, sest enam kui 86% omanikest ei ilmunud kohale

Baltic Horizon Fondi juht Tarmo Karotam. Foto: Madis Veltman / Postimees / Scanpix

Täna toimunud Baltic Horizon Fondi osakuomanike erakorralisele üldkoosolekule, kus fondi juhtkond soovis saada heakskiitu uute osade väljastamise plaanile, kukkus läbi, sest esindatud oli vähem kui 14% kogu häälte arvust.

Koosoleku kutses põhjendas juhtkond uute osakute emiteerimise soovi vajadusega tugevdada Baltic Horizon Fondi bilanssi.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Northern Horizon Capital AS-i ettepanek oli, et uued osakud antakse välja hinnaga, mis vastab Baltic Horizon Fondi osaku 90 päeva kaalutud keskmisele hinnale Tallinna börsil.

Uued osakud plaaniti välja anda ühes või mitmes osas käesoleval aastal, vastavalt Northern Horizon Capitali otsusele ning Baltic Horizon Fondi finantseerimisvajadustele.

Uued osakud oli kavas välja anda suunatud pakkumise raames, mis tähendab, et avalikku pakkumist ei oleks korraldatud. Uued osakud esindanuks vähem kui 20 % Baltic Horizon Fondi juba kauplemisele võetud osakute arvust.

Uute osakute väljalaskmisest saadavat tulu plaanis fondi juhtkond kasutada investeeringuteks olemasolevatesse kinnisvaraobjektidesse ja/või Baltic Horizon Fondi laenukoormuse vähendamiseks.

Möödunud nädalal korraldas fond investoritele seoses kavandatava emissiooniga infotunni. Muuhulgas küsiti seal juhtkonnalt miks nad fondi lihtsalt ei sulge.

Fondijuht Tarmo Karotam nentis, et seda võimalust on analüüsitud, aga arvestades seda, mis hindu fondi kinnisvara eest on pakutud, ei ole see praegu investorite huvides. Müügihinnad on madalseisus ja müüa saab piiratud koguses varasid, ka võib müügiprotsess kujuneda praeguses turuolukorras pikaks ja kulukaks.

Fondivalitseja otsustab korduskoosoleku kokkukutsumise kahe nädala jooksul.

Baltic Horizon Fond tegutseb kolmes Balti riigis, Eestis kuuluvad fondile Postimaja, Coca-Cola Plaza, Lincona kontorihoone Pärnu maanteel ja Pirita kaubanduskeskus.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega