Liigu sisu juurde

Bigbank: veebruaris võeti kodulaenu üle kahe korra rohkem kui aasta tagasi 

Bigbanki Eesti juhi hinnangul on turg muutunud oluliselt aktiivsemaks ennekõike seetõttu, et pangad on muutnud laenuraha hinda soodsamaks . Foto: Rudy Skitterians, Peter Skitterians / Pixabay

Veebruaris sõlmiti kodulaenu lepinguid kaks ja pool korda rohkem ning kokku ligi kolm korda suuremas mahus kui aasta eest samal perioodil, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist. Keskmine laenusumma oli 113 200 eurot, mis on aasta varasemaga võrreldes 17% suurem. 

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri hinnangul on turg muutunud oluliselt aktiivsemaks ennekõike seetõttu, et pangad on muutnud soodsamaks laenuraha hinda.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Tundub, et paljud inimesed on kannatlikult oodanud, et üldine laenukeskkond muutuks soodsamaks,” sõnas Pechter.

Pangamarginaalide langetamine on tema hinnangul huvi kasvatanud hoolimata sellest, et Euribor püsib siiani veel samal tasemel. Pechteri sõnul oli muutus selgelt märgatav juba jaanuaris, mil Bigbank pakkus kodulaenu 1,65% marginaaliga. 

Ka kuu varasema ehk jaanuariga võrreldes toimus kodulaenuturul kasv: lepinguid sõlmiti 16% protsendi võrra rohkem ning keskmine laenusumma kasvas 5,5% võrra.

Bigbank AS on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht ületab 2 miljardit eurot. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.