Liigu sisu juurde

Bigbank: kodulaenude hulk kasvas aastaga enam kui kaks korda, suurenenud on ka laenusummad

Bigbank andis tänavu maikuus kodulaene välja 3,5 korda suuremas kogusummas kui aasta tagasi samal ajal. Foto: Freepik

Mais sõlmiti kodulaenu lepinguid kaks ja pool korda rohkem kui aasta eest ja ka kolmandiku võrra rohkem kui tugeva tulemuse teinud aprillikuus, keskmine laenusumma kasvas eelmise kuuga võrreldes enam kui 15% võrra 148 tuhande euroni, selgub Bigbanki laenuportfelli analüüsist.  

Bigbank andis maikuus kodulaene välja koguni 3,5 korda suuremas kogusummas kui aasta tagasi samal ajal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Keskmise laenusumma kasv 148 tuhande euroni viitab muuhulgas sellele, et mingis mahus on suuremates linnades taastunud ka mahukamad tehingud, nagu hinnalt kallimad korterid uusarendustes, aga ka suuremad uueväärilised korterid ja eramud,” selgitas Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter maikuiseid turutrende. 

Pechteri sõnul on kodulaenude turg sel kevadel näidanud kiiret taastumist ja paradoksaalsel kombel on kodulaenude turg reaalsest kinnisvaraturust lausa mööda kihutanud. 

“Me näeme, et väga palju on positiivse vastuse saanud laenutaotlusi, mis täna veel tehinguni jõudnud ei ole. See omakorda kinnitab inimeste kõrget valmisolekut uus kodu lähiajal ära osta ja pankade valmisolekut neid tehinguid finantseerida,” lisas Pechter, kelle hinnangul on laenulepingute arvu kiire kasvu taga veel ka varem võetud laenude aktiivne refinantseerimiste laine.  

Eelmisel nädalal saabunud kauaoodatud uudis Euribori langetamisest mõjub Bigbanki juhi hinnangul inimestele kindlasti julgustavalt.

“Euribori liikumine soodsamas suunas koos madalamate pangamarginaalide ja Eesti Panga poolt aprillist veidi leebemaks muutunud laenamise piirmääradega võib tähendada, et kinnisvaraturg püsib lähikuudel stabiilne ja ei suundu pikale puhkusele,” sõnas Pechter.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.