Liigu sisu juurde

Ehitusseadmete rendifirma juht: raskemad ajad ehituses on ees

Cramo tegevjuht Remo Holsmer. Foto: Jake Farra

Ehitusseadmete ja tööriistade rendiga tegelev Cramo Estonia pole sel aastal mahtude langust märganud, aga valmistub keerulisteks aegadeks ehitusturust sõltumatuid valdkondi otsides.

Cramo Estonia tegevjuhi Remo Holsmeri sõnul on töö maht eelmise aastaga võrreldes sama, kuid on märgata, et klient kaalub oma valikuid pikemalt ja on hinna suhtes tundlikumaks muutunud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Meie ehitusturg ei ole veel jõudnud sellisesse seisu nagu meie põhjanaabritel,” rääkis Holsmer. “Soomes on ehitusturg sisuliselt külmunud, ettevõtted seisavad silmitsi pankrotiga ja riik on avaliku rahaga asunud sektorit päästma. Kuna Eesti on oma naabritega üsna tihedalt seotud, siis võib arvata, et raskemad ajad ehitussektoris on meil ees.”

Holsmeri sõnul tuleb neil tiheda konkurentsi tõttu igal juhul tublisti pingutada ja hoida silmi lahti võimalike uute ärisuundade leidmiseks, mis sobiks tänase põhitegevusega, aga poleks suunatud ehitusfirmadele ja vähendaks niimoodi sõltuvust ehitusturul toimuvast. Ta tõi välja, et Cramo on alustanud sellest aastast suuremas mahus sanitaarseadmete, WCde, kätepesujaamade ja muu sinna juurde kuuluva inventari rendiga.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega