Digiehituse Hackathonil häkiti ehitussektori probleeme: tutvu valminud lahendustega
Möödunud nädalavahetusel (25-27.08) toimus Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis rahvusvaheline AEC Baltic Digital Construction Hackathon. Kolme päeva jooksul tuvastati ehitussektori probleemid, moodustati tiimid ning leiti koos probleemidele lahendused. Kokku osales Hackathonil üle 50 osaleja, millest moodustati viis tiimi. Tutvu tiimide ning loodud lahendustega läbi antud artikli:
Tiim 3Cycle
Tiim 3Cycle lahendas Hackathonil moodulmajade projekteerimise probleeme. Eesmärgiks oli tuua laiemasse kasutusse ringmajanduslikud moodulmajad, mis põhinevad biogeensetel materjalidel ja tehaselisel tootmisel.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Lahendus aitab arhitektidel moodulmaju kiiremini projekteerida ning saada seejuures tagasisidet hoone süsiniku jalajälje ning hinna kohta. Täpsemalt võeti probleemi lahendamiseks kasutusse 3Cycle moodulmaja süsteem, liidestades see omakorda Nvidia Omniversega. Lihtsamalt öeldes kombineeriti omavahel modulaarse ehituse tehnoloogiat ning mängu ja animatsioonitehnoloogiat.
Tulemuseks on avatud lähtekoodiga kataloog moodulitest, mida saab igaüks Omniverses kasutada. Lahendus on seejuures kõigile tasuta! Tutvu lahendusega Githubi kaudu.
Tiim 3Cycle võitis lisaks Hackathonil auhinna: Best Mashup project.
Tiim Simsalabim
Tiim SimsalaBIM lahendas Hackathonil BIMi haldamise probleeme. Tiimi eesmärgiks oli kirjutada liikmete eelnev BIMi kogemus lihtsasti mõistetavasse tarkvarasse, võimaldades seeläbi klientidel kasutada oma BIM mudeleid sihipäraselt. Tiim leiab, et BIM tarkvarades on väga palju väikseid tehnilisi probleeme. Näiteks pole kasutajal mudelis kirjeldatud mahtusid ning puudub piisav aeg või oskus mahtusid lisada.
SimsalaBIM lahendab lihtsa veebilehe abil BIM mudeli omaniku probleemid. Veebilehel saad valida oma probleemi, laadida ülesse oma IFC mudeli ning seejärel tuleb simsalaBIMi poolt Sinu meilile juba muudetud IFC mudeli link, mille saad mugavalt allalaadida.
Simsalabim kutsub ülesse lahendust testima ning ka omalt poolt tagasisidet andma.
Simsalabim kavatseb vastavalt klientide tagasisidele lisada ka uusi võimalusi! Tuvu lahendusega simsalaBIMi kodulehel.
Tiim 3Cycle võitis lisaks Hackathonil auhinna: Best Hack For Humans.
Tiim Carbon Heroes
Tiim Carbon Heroes lahendas Hackathonil süsinku jalajälje kalkuleerimise probleemi. Teadaolevalt on kohe-kohe muutumas ehitussektoris süsiniku jalajälje arvutamine kohustuslikuks. Tänasel päeval puudub aga siiani võimalus automaatselt süsiniku jalajälge arvutada. Seejuures on sektoris olemas hea kvaliteediga BIM mudelid, mida on võimalik süsiniku jalajälje arvutamiseks kasutada.
Tiimi lahendus võimaldab veebilehe abil laadida ülesse IFC mudeli, millest loetakse välja kõik vajalik info süsiniku jalajälje kalkuleerimiseks. Rakendus annab seejärel täpse ülevaate, millistes komponentides peitub suurim osa süsiniku jalajäljest. Olgu selleks siis vundament, aknad, uksed, katus või siis hoopiski maaalune parkla. Rakendus võimaldab koheselt tuvastada, milliseid komponente tuleks muuta, et rajatis sobituks süsiniku jalajälje piirmääradesse.
Tiim 3Cycle võitis lisaks Hackathonil auhinna: Best Solves A Big Problem Project.
Tiim HomeWise
Tiim HomeWise lahendas Hackathonil hoone haldamise probleemi. Kui autodel on olemas hooldusraamat, siis hoonetel hooldusraamat puudub. Olemas on vaid hooldusjuhendid erinevatele komponentidele – puudub ühine arusaam hoone hooldamisest/haldamisest.
Tiimi HomeWise majapass aitab majaomanikul jälgida, et seadmed saaksid õigel ajal hooldatud, garantiid kehtiksid, kindlustus kehtiks jne. Rakendus võimaldab ka kolmandatel osapooltel veenduda, et hoone on korrektselt hooldatud. Lisaks annab rakendus ehitajale garantiiperjoodi jooksul teada, kuidas päriselt kinnisvara eest eest hoolt kantaksse.
Tiim 3Cycle võitis lisaks Hackathonil auhinna: Best Overall Project
Tiim Warranty Heroes
Tiim Warranty Heroes lahendab hoonete garantiihaldamise probleemi. Arendajaid on palju ning samuti on ka kinnisvara omanike palju. Grantiiperjoodi jooksul ilmuvad tihti suuremad või väiksemad ehituskvaliteedi probleemid. Samas on kommunikatsioon arendaja ja kliendi vahel tihti puudulik. Suhtlus käib murede osas peamiselt e-maili teel. Puudub täpne ülevaade probleemidest, hullemate juhtude korral ignoreerib arendaja üldse tekkinud probleeme.
Tiim Warranty Heros loob keskkonna, kus on lihtne omanikul probleeme ülesse laadida ning teiseltpoolt ka arendajatel probleeme lahendada. Arendajal tekib seejuures probleemide ajalugu, mille abil on võimalik ehituskvaliteedi tõsta. Varjatud probleemid saavad lahendatud ja ülesse märgitud!
Jälgi Digitaalehituse klastri kanaleid Facebookis ja Linkedinis ning liitu ka uudiskirjaga. Nii saad jälgida Hackathoni tiimide edasist arengut!
Projekti toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.